Zblewski wygrał XIV Bieg Wenedów

Autor Art, fot. Piotr Walendziak 22 Maj 2016 godz. 11:20
Tadeusz Zblewski z 4Run Team Bytów triumfował w tegorocznym dziesięciokilometrowym Biegu Wenedów. Do niedzielnego startu przystąpiło 195 zawodników.

Zblewski mknąc do mety ze średnią prędkością16,9 km na godzinę uzyskał czas 37.54,55. Drugi na mecie Mateusz Witkowski (Iskra Białogard) na pokonanie tego dystansu potrzebował 38.00,05. Na podium stanął także Mateusz Wojtkiewicz (KB Dziesiątka Białogard, 39.20,25), Czwarty na mecie był koszalinianin Szymon Polak. Jego czas 41.40,45.

Wśród kobiet zwyciężyła Magda Witkiewicz (KB 10 Białogard, czas 44.21,95) przed Małgorzatą Kasprowicz (Stopa Słupsk, 48.18,20) i Eweliną Szablą (MTS Hamer Miastko, 50.12,20). Najlepszą koszalinianką została piąta na mecie Małgorzata Krzewińska (TKKF Koszalin, 50.22,15).

Dodajmy, że trudów trasy nie zdołało pokonać dwudziestu biegaczy.