Pływacy zdobyli Toruń

Autor Art za TKKF, fot. TKKF Masters Koszalin 20 Kwietnia 2016 godz. 4:54
Aż 48 medali przywieźli z zawodów o Błękitną Wstęgę Wisły w Toruniu reprezentanci sekcji pływackiej TKKF Koszalin Masters.

Koszalinianie w Toruniu wystąpili w rekordowym, 18-sto osobowym składzie. Zawody

rangi Pucharu Polski okazały się bardzo udane. Nasi pływacy zdobyli łącznie 48 medali

(w tym 18 złotych) i w klasyfikacji generalnej zajęli 4 miejsce wśród 76 klubów.

Najwięcej medali wśród kobiet zdobyła: Dorota Gudaniec. Jednak największą niespodziankę

sprawiła powracająca do pływania po wielu latach przerwy Agnieszka Paziewska, która

błysnęła formą w stylu dowolnym osiągając na 100 m czas poniżej 1:20 sekund. Nie

zawiodły również pozostałe koszalinianki Joanna Stankiewicz Majkowska, Joanna Wojciechowska, Aleksandra Kamińska i Wioletta Pawliczek również zdobyły medale, co jest dobrym prognostykiem przed dalszą część sezonu.

Wśród mężczyzn prym wiedli: Krzysztof Stefański, Dawid Borus oraz najlepszy policjant

wśród pływaków i pływak wśród policjantów Łukasz Pańczyszyn (4 złote medale). Na

wyróżnienie zasługuje w szczególności jego świetny wynik na 50 m stylem dowolnym 0:24,89s. Praktycznie każdy koszaliński pływak wrócił do domu z medalem lub dyplomem.

Potwierdzeniem wysokiej formy koszalinian były występy sztafet 4x50 zmiennym.

Koszalińskie panie zajęły 3 miejsce w kategorii C (Pawliczek, Stankiewicz Majkowska,

Wojciechowska, Paziewska), a sztafety męskie zajęły pierwsze miejsca w kategoriach B

(Borus, Dudziński, Kielar, Pańczyszyn) i C (Wojciechowicz, Stefański, Rutkowski, Pieślak).

Na uznanie zasługuje zwłaszcza wynik osiągnięty przez sztafetę kategorii B 2:

05,15s. O wysokiej formie koszalińskich mastersów świadczy fakt, że na dystansach 50 m dowolnym

i 100 m zmiennym w kategorii D mężczyzn kolejność na podium była wewnętrzną sprawą

koszalinian.

Warto podkreślić, że dla: Michała Pieślaka, Tomasza Pawliczka, Wioletty Pawliczek, czy

Agnieszki Paziewskiej dawnych absolwentów koszalińskiej JEDYNKI toruńskie

Zawody były okazją do powrotu do pływania po wielu latach.

Toruńska gościnność dotyczyła nie tylko zmagań na pływalni. Również pozasportowe walory

miasta Kopernika stanowiły dużą atrakcję. Wieczorne rozmowy o pływaniu i nie tylko, oraz

wyśmienita kuchnia toruńskich restauracji dopełniły udany weekend.

Koszalińscy mastersi trenują w każdą niedzielą o 7.00 rano na “starym” basenie zainteresowanym