Gładkie zwycięstwo

Autor Artur Rutkowski / fot. ZPRP.PL 8 Października 2015 godz. 6:49
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet bez większych problemów pokonała Finlandię 29:12 w pierwszym meczu eliminacji do finałów Mistrzostw Europy, które za rok odbędą się w Szwecji. W meczu wystąpiły dwie zawodniczki ENERGII AZS - Katarzyna Kołodziejska i Hanna Sądej.

Pierwszy kwadrans nie wskazywał na wysokie zwycięstwo Polek, bowiem Finlandia niespodziewanie prowadziła 5:4. Następnie na parkiecie rządziły biało-czerwone. Już po trzydziestu minutach podopieczne Kima Rassmusena prowadziły 13:8.

W drugiej połowie gospodynie zagrały jeszcze bardziej skutecznie w defensywie, w tej odsłonie rywalki rzuciły zaledwie cztery bramki. W minionym pojedynku szkoleniowiec nie musiał korzystać z koszalińskiej bramkarki Izabeli Prudzienica, która z pewnością na parkiecie pojawi się w pojedynku ze Słowacją. Dobre zawody rozegrały natomiast Katarzyna Kołodziejska, która zdobyła trzy bramki. W meczu zagrała, również Hanna Sądej, która zdobyta jednego gola.

Kolejne spotkanie już w sobotę na Słowacji. Początek o godzinie 18:00.

Polska – Finlandia 29:12 (13:8)

• Polska: Malkiewicz, Wysokińska – Kulwińska 6, Kudłacz 5, Kobylińska 5, Niedźwiedź 3, Pielesz 3, Kołodziejska 3, Stasiak 2, Stachowska 1, Sadej 1, Zych, Jochymek, Pasternak, Królikowska.
  • Finlandia: Koskinen, Roos – Cainberg 5, Lonnborg 2, Roos 2, Hilli 1, Lindholm 1, Kulju 1, Lillqvist, Lindahl, Narakka, Holopainen, Harri, Genberg, Gammals, Lindholm.
  • Sędziowali: Dennis Engkebolle Stenrand oraz Anders Kaerlund Birch (Dania).
  • Widzów: 3400.