24 medale pływaków

Autor ekoszalin za J. Kielar, fot. J. Kielar 29 Września 2015 godz. 8:55
Koszalińscy mastersi pływali w Szczecinku.

Drużyna TKKF Koszalin Masters w sześcio-osobowym składzie Andrzej Michałkowski, Joanna Stankiewicz-Majkowska, Joanna Wojciechowska, Jarosław Winiarczyk, Krzysztof Stefański i Jakub Kielar uczestniczyła w VII Międzynarodowym Mitingu Pływackim w Szczecinku. Zawody okazały się więcej niż udane. Koszalinianie zdobyli łącznie 24 medale zajmując drużynowo 7 miejsce.  Szczególnie udany był start na 100 m stylem zmiennym - zawodnicy z Koszalina zajęli całe podium w kategorii D (Kielar, Stefański, Winiarczyk), Joanna Stankiewicz - Majkowska stanęła na najwyższym podium w kategorii D pań, a Andrzej Michałkowski był drugi w kategorii H.

Duże emocje towarzyszyły również konkurencjom sztafetowym 4 x 50 m stylami: dowolnym i zmiennym Koszalińskie sztafety zajęły dwukrotnie drugie miejsca.

Indywidualnie Jakub Kielar zajął 6 miejsce (na prawie 70 zawodników) w rankingu punktowym na najlepszego zawodnika zawodów z wynikiem 2312 pkt, Krzysztof Stefański był 14 (1994 pkt.),  Jarosław Winiarczyk - 18 (1888 pkt.), a Andrzej Michałkowski 22 (1617 pkt.).

Wśród pań Joanna Majkowskia zajęła 21 miejsce z wynikiem 1341 punktów.

Jednak nie wyniki były najważniejsze. Dobra zabawa, spotkania ze znajomymi i odskocznia od codziennych obowiązków to również atuty pływania masters. Zdrowie i dobrą sylwetkę dajemy w gratisie. Wszystkich chętnych do przyłączenia się do sekcji pływania Masters zapraszamy na trening - w każdą niedzielę o godzinie 7 rano na koszalińskim basenie przy ul. Głowackiego (“stary” basen).  Więcej o Koszalińskiej sekcji pływania master można znaleźć pod adresem: