Polacy postraszyli Niemców

Autor Artur Rutkowski 4 Września 2015 godz. 22:43
Polacy przegrali z Niemcami, ale my jako naród możemy być dumny z postawy biało-czerwnonych. Podopieczni Adama Nawałki przez pełne 90 minut byli równorzędnym rywalem dla mistrzów świata. Polacy ostatecznie przegrali 1:3, ale nie mamy się czego wstydzić.

Wydawało się, że początek meczu ustawił przebieg wydarzeń na murawie. Już po dwudziestu minutach nasi reprezentanci przegrywali 0:2. Jednak dobra gra Polaków dawała nadzieję na zmianę wyniku. Jeszcze w pierwszej połowie kapitan Robert Lewandowski zdobył kontaktową bramkę. Niedługo później Lewandowski mógł wyrównać stan rywalizacji, ale golkiper Niemców nie dał się pokonać.

Gra polski mogła się podobać. Pewni siebie, agresywni i skuteczni przy odbieraniu piłki, tacy byli nasi rodacy. Ponadto byli bardzo bliscy doprowadzenia do remisu, ale niestety zabrakło skuteczności.

W 82. minucie dobił nas Mario Goetze. Super Mario Goetze. Strzelał na bramkę Mueller, po rykoszecie odbił ją Fabiański. Piłka spadła pod nogi Goetzego. Więcej bramek już nie padło i to Niemcy wygrali 3:1. Obecnie liderem jest reprezentacja Niemiec z 16 punktami na koncie, Polska traci do nich dwa punkty.

Niemcy - Polska  3:1 (2:1)

• Mueller 12, Goetze 19, 82 - Lewandowski 39
  • Żółte kartki: Toni Kroos, Bastian Schweinsteiger - Maciej Rybus, Kamil Grosicki
  • Niemcy: Manuel Neuer - Jonas Hector, Mats Hummels, Jerome Boateng, Emre Can - Toni Kross, Bastian Schweinsteiger - Karim Bellarabi (Ilkay Guendogan 53), Mesut Oezil, Thomas Mueller - Mario Goetze
  • Polska: Łukasz Fabiański - Maciej Rybus, Kamil Glik, Łukasz Szukała, Łukasz Piszczek (Paweł Olkowski 43) - Tomasz Jodłowiec, Krzysztof Mączyński (Jakub Błaszczykowski 63), Grzegorz Krychowiak - Kamil Grosicki, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski