Podsumowanie 3 kolejki trzeciej ligi

Autor Artur Rutkowski 31 Sierpnia 2015 godz. 6:45
Trzecia kolejka rozgrywek trzeciej ligi zachodniopomorsko-pomorskiej była niezbyt udana dla koszalińskich drużyn. Gwardia i Bałtyk, w ten weekend straciły łącznie, aż 11 trafień, a także nie drużyny z naszego miasta nie zdobyły ani jednej bramki.

Minioną serię rozpoczął pojedynek Cartusii Kartuzy z KS Chwaszczyno. W wymienionym pojedynku gole padały jedynie w pierwszej połowie. Jako pierwsi trafili gracze z Chwaszczyna, którzy objęli prowadzenie po uderzeniu Arkadiusza Byczkowskiego. Następnie w 37 minucie Patryk Sidor strzałem z rzutu karnego ustalił wynik spotkania na 1:1.

W kolejnym starciu Chemika Police z Kaszubią Kościerzyna, również padł bramkowy remis, a trafienia padały, tym razem po zmianie stron. Najpierw w 54 minucie Adrian Wysiecki wyprowadził gości na prowadzenie. Gospodarze do remisu doprowadzili w 80 minucie po strzale Daniela Jałoszyńskiego. Więcej bramek, w tym starciu już nie padło. Ostatecznie padł remis 1:1.

Kilka ze spotkań minionego weekendu rozpoczęło się o jednakowej godzinie, a większości z nich grali beniaminkowie. Pierwszy z beniaminków Świt Skolwin dość niespodziewanie przed własną widownią pokonał Drawę Drawsko Pomorskie 1:0, po goli w 55 miinucie, którego zdobył Marcin Garlej.

Inny z beniaminków Wineta Wolin, również przed własną publicznością wygrała z Bałtykiem Gdynia 1:0. Autorem jedynego gola był Adrian Skorb w 81 minucie.

Trzeci ze świeżo upieczonych trzecioligowców zespół Wierzycy Pelplin pokonał po emocjonującym spotkaniu Lechię II Gdańsk 2:1. Już do przerwy Wierzyca wygrywała 1:0 po bramkce Przemysława Skalskiego z 27 minuty. Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla gości, którzy doprowadzli do wyrównania po uderzeniu Michała Maka w 54 minucie. Pelplin jednak wierzył w końcowy sukces i w 80 minucie Łukasz Racki zapewnił kolejne trzy punkty dla Wierzycy. Dodajmy, że wspomniany beniaminek ma obecnie na swoim koncie komplet punktów.

Ostatni z beniaminków nie miał tak udanego weekendu. Gryf Słupsk przed własną publicznością przegrał z Pogonią II Szczecin 1:3. Goście w 24 minucie objęli prowadzenie po golu Patryka Maczuka. Następnie Słupsk zdołał doprowadzić do remisu po strzale Damian Tofila w 58 minucie.  Szczeciński zespół decydujace ciosy zadał w 67 minucie z rzutu karnego uderzał Michał Walski i tuż przed końcowym gwizdkiem trafił Rafał Maćkowski ustalając wynik spotkania na 1:3 dla Pogoni.

Koszalińska Gwardia nie zachwyciła w trzeciej kolejce. W spotkaniu z GKS-em Przodkowo zawodnicy z naszego miasta delikatnie mówiąc nie zagrali na swoim poziomie. Mecz zasłużenie wygrał GKS 3:0, a Gwardia kończyła mecz w 10.  W 40 minucie Przodkowo wyszło na prowadzenie, po golu Franciszka Barzowskiego. Dodajmy, że goście w pierwszej połowie grali mądre zawody. Dawali Gwardii pograć, ale jednocześnie wyprowadzali dobre kontry, a jedna z nich zakończyła się golem. Do przerwy w Koszalinie Gwardia przegrywała 0:1. W 64 minucie Kwaśnik podwyższył prowadzenie GKS-u. Wynik spotkania w 83 minucie ustalił Rzepnikowski. Gwardia kończyła mecz w "10" ponieważ Szałek otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Ostatecznie GKS Przodkowo wygrywa w Koszalinie 0:3.

Bałtyk Koszalin jechał na ten mecz z nadziejami na choćby jeden punkt. Niestety rezerwy pierwszoligowej Arki pokazały podopiecznym Tadeusza Żakiety jak się gra w piłkę. Zespół z Trójmiasta rozgromił koszalinian, aż 8:0. Już pierwsza połowa ustawiła przebieg wydarzeń na boisku. Nieszczęście zaczęło się w 10 minucie kiedy czerwoną kartką został ukarany bramkarz Sebastian Skrzyński. Młody bramkarz interweniował poza polem karnym i za zagranie ręką został usunięty z boiska. Od tego momentu gospodarze otrząsnęli się z przewagi Bałtyku i zaczęli dominować na sztucznej nawierzchni gdyńskiego obiektu. Bałtyk dzielnie się bronił do 33 minuty, wówczas bramkę otwierającą wynik trafił Jakub Bach. Natomiast jeszcze do przerwy padły dwa kolejne trafienia najpierw w 35 minucie Dawid Tomczak podwyższył prowadzenie, a dwie minuty przed przerwą Michał Czenko pokonał własnego bramkarza. Jednak dopiero po przerwie Arka pokazała jak powinno się wykańczać akcję. W zaledwie dwadzieścia minut gospodarze trafili pięć bramek. Łupem bramkowym podzieliło się jedynie dwóch piłkarzy dwukrotnie do siatki trafił Damian Mosiejko, a hat-trickiem popisał się Maciej Wardziński.