Walczą do końca

Autor Artur Rutkowski 23 Maj 2015 godz. 16:28
Podopieczni Marcina Bednarka pozytywna zaskoczyli swoich sympatyków wygrywając z faworyzowanym zespołem Pogoni II Szczecin 2:0.

Już w 3 minucie Bałtyk był bliski objęcia prowadzenia. Ziętarski po indywidualnej akcji z kilku metrów nie trafił w bramkę. Goście odpowiedzieli w 10 minucie wówczas Łukasz Zakrzewski próbował szczęścia strzałem z dystansu, ale jego strzał po ziemi powędrował daleko obok bramki Dulewicza. Bałtyk był bliski objęcia prowadzenia w 20 minucie, ale gracze Pogoni zdołali wybić futbolówkę z linii bramkowej. Pierwsza bezbarwna połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron tempo spotkania znacząco spadło. Ponadto gra toczyła się w deszczu. W końcówce spotkania skutecznością błysnął kapitan Bałtyku - Robert Ziętarski. Najpierw w 83 minucie Ziętarski uderzył skutecznie z 12 metra. Natomiast w doliczonym czasie gry wspomniany zawodnik oddał strzał, po którym futbolówka odbiła się od znanego z występów z ekstraklasy - Hernaniego i wpadła do siatki. Więcej bramek już nie padło, a więc Bałtyk zdobył kolejne cenne punkty w walce o utrzymanie. Koszalinianom do końca sezonu pozostały trzy spotkania z zespołami ze strefy spadkowej (red. Astra, Leśnik, Rasel).