Sochal z drugim brązem

Autor Artur Rutkowski 21 Sierpnia 2014 godz. 7:47
Kolejny medal na Mistrzostwach Europy osób niepełnosprawnych wywalczył - Maciej Sochal. Podczas drugiego dnia mistrzostw, Polak startował w pchnięciu kulą, gdzie zajął trzecie miejsce. Lepsi od naszego zawodnika byli jedynie Władysław Frołow i Dimitriosem Zisidisem.

W środowych zawodach wystartowało zaledwie czterech zawodników, a medal dla koszalinianina był możliwy, bowiem Antonino Puglisi oddawał nie mierzone pchnięcia. Ponadto była szansa na srebrny medal, do którego zabrakło jedynie osiem centymetrów. Natomiast po za zasięgiem był Rosjanin, który pchnął kulę na odległość 9,02 metrów i wyprzedził drugie w zawodach Greka o 1 metr i 41 centymetrów.

Dodajmy, że podczas pierwszego dnia mistrzostw, koszaliński sportowiec, zdobył brązowy medal w swojej koronnej konkurencji – w rzucie maczugą. Polak startował w kategorii F32.

Sochal w swojej najlepszej z sześciu prób uzyskał 25,59 m. Lepsze wyniki uzyskali tylko Władysław Frołow – 34,10m, który życiowym wynikiem zapewnił sobie złoty medal. Srebro zgarnął Stephen Miller z Wielkiej Brytanii (30,68m). W konkurencji startowało dziesięciu zawodników.

Warto także dodać, że trenerem Macieja Sochala jest Aleksander Popławski

Znany koszaliński paraolimpijczyk – Maciej Sochal, zdobył brązowy medal w rzucie maczugą na Mistrzostwach Europy dla osób niepełnosprawnych. Tegoroczne Mistrzostwa Europy dla osób niepełnosprawnych odbywały się w walijskim Swansea. Polacy są jak zwykle jedną z rewelacji turnieju. Maciej Sochal, koszaliński sportowiec, zdobył brązowy medal w swojej koronnej konkurencji – w rzucie maczugą. Polak startował w kategorii F32.   Sochal w swojej najlepszej z sześciu prób uzyskał 25,59 m. Lepsze wyniki uzyskali tylko Władysław Frołow – 34,10m, który życiowym wynikiem zapewnił sobie złoty medal. Srebro zgarnął Stephen Miller z Wielkiej Brytanii (30,68m). W konkurencji startowało dziesięciu zawodników.   Warto także dodać, że trenerem Macieja Sochala jest Aleksander Popławski, a już dzisiaj koszaliński sportowiec stanie przed medalową szansą w konkurencji pchnięcia kulą.