Bierkus trzeci w Osielsku

Autor Artur Rutkowski 18 Sierpnia 2014 godz. 11:57
Podczas Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Nordic Walking w Osielsku znakomicie zaprezentował się 58-letni Mirosław Bierkus. Koszalinianin zajął trzecie miejsce startując w grupie 232 zawodników na trasie 5 km.

W tych samych zawodach można było startować jeszcze na dystansie 10 km i półmaratonu. Ponadto w Osielsku wystartowało łącznie 400 zawodników z całego kraju.

Oprócz wspomnianego Mirosława Bierkusa,w zawodach udział wzięli Andrzej Kępa na dystansie półmaratonu, który w generalnej klasyfikacji był osiemnasty, a w kat. wiekowej M-60 uplasował się na drugiej lokacie. Na tasie 5 km startował jeszcze Paweł Kozak, który w zajął 32 miejsce, a w swojej kategorii dzieci okazał się najlepszy.

Warto wspomnieć, że na dystansie 10 km startował Kazimierz Raczyński, który w kat. open był 18, a w M-30 uplasował się na 6 miejscu.

VI Cross Góry Chełmskiej pokazał, że w naszym mieście jest ogromne zapotrzebowanie na imprezy organizowane przez Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Na starcie zameldowało się ponad 110 zawodników. Mieszkańcy naszego miasta chętnie biorą udział w imprezach organizowanych przez koszaliński TKKF. Tegoroczne wakacje obfitowały w ciekawe wydarzenia sportowe. Wodna Dolina była gospodarzem aquathlonu, a nieco później odbył się Bieg Herkulesa. Tym razem na VI Cross Góry Chełmskiej przybyło 110 zawodników, którzy rywalizowali w konkurencji Nordic Walking oraz w Biegu Głównym (5 km).     W głównej konkurencji zwyciężył Kamil Teofilak (15:29), tuż za nim przybiegł Mateusz Witkowski (15:35). Na najniższym stopniu podium Maciej Kulczyk. W nordic walking pierwszy był Edward Szudarski (20:35), srebrny medal zgarnął Marcin Kruszczyński (20:42), brąz powędrował do Andrzeja Markowskiego (21:35).

Sylwestrowy nordic walking (wyniki)

Artur Rutkowski - 29 Grudnia 2012 godz. 14:56
29 grudnia był dniem, w którym przeprowadzony został sylwestrowy marsz Nordic Walking na dystansie 5,3 km. Zawody były ostatnimi w cyklu Grand Prix Koszaln 2012 Nordic Walking.