Koszalinianie najsilniejsi w Polsce!

Autor Patryk Pietrzala 9 Kwietnia 2014 godz. 8:52
Zespół armwrestlerów prowadzony przez trenera Jarosława Zwolaka zdobył drużynowe Mistrzostwo Polski w XIV Mistrzostwach Polski w siłowaniu na ręce.

W dniach 5-7 kwietnia w hali Widowiskowo – Sportowej Ośrodek Sportu i Rekreacji "NAWA" w Skierniewicach odbyły się XIV Mistrzostwa Polski w siłowaniu na ręce. W zawodach wystartowało 19 drużyn juniorów i 27 drużyn seniorów. Koszalin był reprezentowany przez UKS„16” z gimnazjum nr 6. Nasz zespół wypadł znakomicie, zdobywając Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. Drugie miejsce w tej kategorii przypadło ekipie „Black Skorpion” z Przyłęku, trzecią pozycję zajęły „Niedźwiedzie Orawy” z Jabłonek.

Ponadto koszalinianie zdobywali także medale w startach indywidualnych. Podopieczni trenera Zwolaka wywalczyli 15 złotych medali, 7 srebrnych i cztery brązowe. Na wyróżnienie zasługuje najbardziej utytułowana zawodniczka UKS „16” - Natalia Kwiatkowska. Aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Świata zdobyła dwa złote medale w kategorii junior do 21 lat i 55kg. Kwiatkowska może pochwalić się także złotym „krążkiem” na lewą rękę i srebrnym na prawą w seniorkach. Bardzo dobry start zaliczył także Dawid Baca (18 lat kat. 55kg), zdobywając złoty medal na prawą i lewą rękę. - Jestem zadowolony ze startu moich podopiecznych, ponieważ aż dziewięciu zawodników z „16stki” dostanie powołanie do kadry Polski na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w połowie września na Litwie. Czekają nas pracowite wakacje i szukanie sponsorów – stwierdził Jarosław Zwolak.