Trzy pucharowe medale koszalińskich karateków

Autor Art za KKKK 11 Grudnia 2018 godz. 2:06
Bardzo udany występ zaliczyli w Szczecinku podczas 35. Puchar Polski Seniorów Kyokushin Karate i 15. Puchar Polski Młodzików, Juniorów, Juniorów Młodszych reprezentanci Koszalińskiego Klubu Karate Kyokushin.

W szczecineckich zawodach wzięło udział ponad 450 zawodników z całej Polski. Wśród nich znaleźli się także reprezentanci Koszalińskiego Klubu Karate Kyokushin: Michał Bączyk, Paweł Jezierski, Kordian Porębski, Krystian Szymański, Paulina Owsiejko oraz Nikola Kaleta. Koszalinianie z zawodów przywieźli  trzy medale - jeden złoty i dwa brązowe. Na najwyższym stopniu podium w kumite mężczyzn do 70 kg (po zaciętych walkach, które wygrał we wspaniałym stylu) stanął sensei Michał Bączyk. Jest to długo wyczekiwany sukces utalentowanego zawodnika, który reprezentuje nasz kraj na światowych arenach. Dwa brązowe medale (w kumite i kata chłopców 14-15 lat) zdobył natomiast junior Paweł Jezierski, który po dwóch udanych pojedynkach w półfinale uległ zwycięzcy całej kategorii.