Mazur lepszy od Gwardii

Autor Art, fot. FB/Gwardia Koszalin 9 Grudnia 2018 godz. 6:16
Piłkarze ręczni Mazura Sierpc znów zagrali do końcoej syreny i w ostatnim kwadransie meczu w Koszalinie pokonali Gwardię 25:22.

Pierwsze trafienie uzyskali goście i to oni aż do 13. minuty utrzymywali przewagę. Dopiero bramka

Patryka Kicińskiego z rzutu karnego pozwoliła gwardzistom na pierwsze w tym spotkaniu objęcie prowadzenia. Koszalinianie po 30. minutach prowadzili 14:11. Także w pierwszym po przerwie kwadransie gospodarze zdołali utrzymywać swoją przewagę. Końcowe 15. minut to skuteczniejsza gra Mazura, który ostatecznie wywiózł z Koszalina 3 punkty.

Teraz pierwszoligowcy będą mieli przerwą świąteczno-noworoczną i mecze w ramach 12. kolejki rozegrają w dniach 26-27 stycznia. Wcześniej, bo w weekend 12-13 stycznia, Gwardia zagra mecz w ramach 1/16 Pucharu Polski podejmować będzie ekstraklasowy zespół Sandry Spa Pogoń Szczecin.