Dwa międzynarodowe medale judoków Gwardii

Autor Art za KS Judo Gwardia Koszalin 28 Listopada 2018 godz. 1:30
W Oleśnicy odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo-Turniej Nadziei Olimpijskich 2018. Pod Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki w dwudniowych zawodach startowało 490 zawodników z 12 krajów.W zawodach pierwsze reprezentacje wystawiły Niemcy, Holandia, Kazachstan, Gruzja, Azerbejdżan, Austria, Czechy, Słowacja, Ukraina oraz Polska. W tak silnym turnieju nie zabrakło judoków Klubu Gwardia Koszalin którzy spisali się znakomicie.Podopieczni trenerów Wojniusza Cezarego i Standowicza Mariana wywalczyli dwa brązowe medale.

Pierwszy w juniorkach młodszych  wywalczyła powracająca po kontuzji Aleksandra Szulc. W kategorii

wagowej 48 kg która uległa tylko mistrzyni Niemiec Fionie Fischer. W drodze do medalu pokonała przed czasem Polkę, Jagodę Zawadzką, Czeszkę Andree Prausową  oraz Karolinę Mike z Polski. - Ola była bardzo blisko wywalczenia drugiego medalu w grupie juniorek. Jednak w walce o brązowy medal uległa przez kary Sienkiewicz. Dla mnie jest trzecia gdyż dwukrotnie odebrali jej zwycięstwo sędziowie. Raz jak przerwali jej prawidłowe założone duszenie, a drugi raz gdy rzuciła na tzw. "10" na sekundę przed końcówką walki a rzut odwołali. Taki jest sport najważniejsze że Ola powróciła w znakomitym stylu i mocniejsza psychicznie - mówi trener Wojniusz Cezary.

Drugi brązowy medal wywalczył w perfekcyjnym stylu Aleks Hoppe w kat. 81 kg. W drodze do medalu

wygrał 5 walk przed czasem wykonując 6 różnych rzutów. Pokonał Kotwickiego, Strzelca i Korgola  z Polski, Prechta i Aleksandra Neihs z  tylko  mistrzem Gruzji, Giorgi Gelashvili przez duszenie. Rok temu na Pucharze Europy Aleks z nim wygrał przed czasem.  Blisko medalu był Wojtek Szulc po dobrych walkach ostatecznie wywalczył V miejsce w kat.+90 kg.Ponadto IX wywalczył Filip Bieliński który wygrał dwie walki w repasażach uległ po bardzo dobrej walce Nijhtowi Aghazade z Azerbejdżanu. Siódmy był Daniel Jędrzejewski w kat.+100 kg.