AZS Koszalin: Polpharma za mocna

Autor Art za AZS Koszalin, 3 Listopada 2018 godz. 5:43
W Starogardzie Gdańskim bez niespodzianki, koszykarze AZS Koszalin wyraźnie przegrali wyjazdowe spotkanie 84:99.

Pierwsza kwarta to pokaz gry jakiej oczekują wszyscy od Akademików. Zespołowa gra w ataku, szybki powrót do obrony i kontrola na zbiórce, te wszystkie elementy sprawiły, iż koszalinianie po pierwszej odsłonie prowadzili z "farmaceutami" czterema "oczkami", a na początku drugiej siedmioma (27:20).

Od tego momentu AZS kompletnie stanął w ataku i dodatkowo nie zdołał zatrzymać w naporu swoich rywali, przegrywając drugą kwartę 30:7 oraz pierwszą połowę 50:31. Po tej serii ciosów podopieczni Dragana Nikolicia już się nie podnieśli do końca spotkania, zmniejszając tylko rozmiary porażki w końcowych minutach do 15-punktów (84:99).

Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin 99:84 (20:24, 30:7, 27:20, 22:33)

SKS: Bibbins 20 (7 as.), Bussey 13, Gołębiowski, Kemp, Davis 10, Struski, Młynarski 9, Dzierżak 7, Prahl 6, Brenk 5, Załucki 0

AZS: Brandon 15, Radulović 14, Walters 12 (11 zb.), Papić 12, Surmacz 7 (11 zb.), Zywert 7, Tejić 6, Jakóbczyk 5, Bochno 3, Czujkowski 2, Kucharek 1