Bałtyk Koszalin pokonał Jarotę Jarocin 6:2 (3:0)

Autor Art za Bałtyk Koszalin, fot. Jarota Jarocin 28 Października 2018 godz. 1:57
Występujący w III lidze piłkarze Bałtyku Koszalin wysoko ograli jedenastkę Jaroty Jarocin 6:2 (3:0). Bramki dla Bałtyku zdobyli: Dawid Gruchała Krystian Krauze x2, Paweł Łysiak, Jakub Janasik, Krzysztof Lisiak.

Zespół Mariusza Lenartowicza potwierdził, że ostatnie wyniki nie byly dziełem przypadku. Drużyna po wysokiej wygranej z Jarotą Jarocin awansowała już na 10 miejsce.

Od początku meczu, nasz zespół dominował na boisku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 11 minucie rajd prawą stroną boiska przeprowadził Paweł Rak, dograł do świetnie ustawionego Dawida Gruchały a ten spokojnym, płaskim strzałem dał nam prowadzenie. W 19 minucie akcja Pawła Łysiaka, jego dośrodkowanie trafia w rękę jednego z obrońców. Rzut karny pewnie wykorzystuje Krystian Krauze. Jeszcze przed przerwą kapitalna akcja Gruchały z Łysiakiem. Nasz napastnik zobaczył wysuniętego bramkarza gości, świetny lob i piłka po raz trzeci ląduje w bramce Jaroty. W tej częsci gry mieliśmy jeszcze kilka dobrych sytuacji ale dobrze bronił bramkarz gości. Rywale mieli jedna okazję, ale piłka po strzale głową i rykoszecie trafiła w poprzeczkę.
Druga część meczu rozpoczęła się spokojnie, bez sytuacji bramkowych. W 67 minucie goście dość niespodziewanie zdobywają bramkę. Na szczęście nasi piłkarze szybko odpowiadają trafieniem Krystiana Krauze (głową) po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Dominację Bałtyku podkreślił piąty gol, po akcji Bartłomieja Putno, z najbliższej odległości gola zdobył Jakub Janasik. Pod koniec meczu, goście po rzucie rożnym zdobywają drugiego gola ale Bałtyk w ostatniej akcji meczu podwyższa na 6:2.

Za tydzień mecz z wiceliderem, Mieszko Gniezno. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 12.00
Serdecznie zapraszamy. Rywal walczy o II ligę ale o każdy punkt na stadionie przy ulicy Andersa jest coraz trudniej.

Bałtyk Koszalin – Jarota Jarocin 6:2 (3:0)
1:0 – Dawid Gruchała-Węsierski (14′)
2:0 – Krystian Krauze (20′ – karny)
3:0 – Paweł Łysiak (37′)
3:1 – Jakub Czapliński (59′)
4:1 – Krystian Krauze (61′)
5:1 – Jakub Janasik (82′)
5:2 – Radosław Barabasz (89′)
6:2 – Krzysztof Lisiak (90′)

Bałtyk Koszalin: Skrzyński, Senytsia, Czenko, Krauze,Walaszczyk, Łysiak, Rak, Putno, Gregorek, Forczmański, Gruchała

weszli: Jasitczak, Janasik, Lichmański, Lisiak

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Jakub Czapliński, Krzysztof Czabański, Radosław Barabasz, Jędrzej Ludwiczak, Jakub Nowak, Szymon Komendziński (90′ – Piotr Stachowiak), Szymon Piekarski, Daniel Tomaszewski (58′ – Dawid Piskuła), Mateusz Dunaj (77′ – Gabriel Sołtysiak), Mikołaj Łopatka.