Puchar Europy Judo: Dwa "brązy" Gwardii

Autor Art za KS Judo Gwardia Koszalin 2 Października 2018 godz. 12:04
W Warszawie odbył się Puchar Europy Warsaw Judo Open EUROPEAN TOP TOURNAMENT 2018. W zawodach startowała rekordowa liczba zawodników aż 1837 reprezentujących 34 kraje z 309 klubów ze świata. W zawodach startowały najlepsi w judo z Japonii, Rosji, Brazylii, Korei, Francji oraz Azerbejdżanu.Wśród najlepszych nie zabrakło judoków z Koszalina tj. zawodników Gwardii i Samuraja Koszalin. Zawodnicy Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin podopieczni trenerów Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza wypadli znakomicie gdyż wywalczyli dwa medale brązowe.
Pierwszy z nich w U 16 wywalczyła Kinga Białecka w kat.63 kg która do medalu pokonała przed czasem Maceno Ane z Brazylji, Aleksandre Kowalewską z Polski, Nadie Janouchową  i Luci Hawelkową z Czech.Były to super zawody Kingi to aktualna W-ice Mistrzyni Polski Młodziczek 2017 Brawo dodaje trener Wojniusz.
Drugi medal wywalczył w U 18 Daniel Jędrzejewski w kat.+90 kg szkoda gdyż do złota zabrakło nie wiele w walce o medale pokonał Stijepa Kristowic z Chorwacji i Macieja Duk z Polski .Przegrał tylko ze mistrzem Tomasem Pavlica z Czech a prowadził walkę  nic się nie stało ale walce o brąż było bardzo dobrze dodaje trener Standowicz.
Wielkiego pecha mieli Alex Hoppe w kat.81 kg i Michał Gniady w kat .90 kg którzy po super walkach w eliminacjach doszli do półfinału każdy z nich wygrał po trzy pojedynki.Następnie przegrali walki o finał i o brązowy medal ostatecznie wywalczyli V miejsca szkoda naszych zawodników gdyż na swoje walki czekali ponad 10 godzin z uwagi dużą liczbę zawodników .
Ponadto Szulc Wojtek i Oliwier Wieliczko w kat.+81 kg wywalczyli VII miejsca ,IX była Ola Szulc w kat.48 kg.

Zawodnicy Andrzeja Adamskiego z Klubu Samuraj Koszalin wywalczyli VII w kat.55 kg Grzegorz Babirecki  oraz Anika Łozińska była IX w kat.57 kg.Bardzo dobrze walczył Grzesiu dodaje trener Adamski .
Następne zawody judoków to Mistrzostwa Polski Młodzików już za trzy tygodnie w Rybniku.