Sukcesy na tatami

Autor Art za KS Judo Gwardia Koszalin 18 Września 2018 godz. 18:01
W Bydgoszczy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Judo które były również eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodzików w zawodach startowało około 200 zawodników nasze miasto reprezentowały dwa kluby Gwardia i Samuraj Koszalin którzy wywalczyli 11 miejsc w finałach Mistrzostw Polski które odbędą się w Rybniku .
.Judocy Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin spisali się rewelacyjnie gdyż wywalczyli 9 miejsc w finałach.Podopieczni trenerów Mariana Standowicza i Cezarego Wojniusza wywalczyli następujące miejsca :
1.Białecka Kinga -I miejsce w kat.63 kg
2.Mikołajczak Zuzia -I miejsce w kat +70 kg
3.Małecki Adam -I miejsce w kat.66 kg
4.Wieliczko Oliwier -I miejsce w +81 kg
Należy dodać iż cała czwórka wygrała po 4-5 walk przed czasem w znakomitym stylu dodaje trener Wojniusz.
5.Szulc Wojtek-III miejsce w kat.+81 kg
6.Duszczak Kornelia -III miejsce w kat.+70 kg
6.Kosakowski Bartosz -V miejsce w kat.46 kg
7.Bączkowski Bartosz -V miejsce w kat.73 kg
9.Łastowski Szymon -V miejsce w kat.+81 kg
W zawodach nie mogła startować aktualna Mistrzyni Polski Młodziczek w kat.44 kg Aleksandra Szulc zawodniczka Gwardii Koszalin gdyż wystartowała w MP Juniorek Młodszych .PZ Judo wydał ustawę 03.09.2018r zabraniającą podwójnego startu w zawodach punktowanych w kat.Młodzików.Bardzo krzywdzący przepis dla naszej zawodniczki gdyż Ola Szulc nie będzie mogła bronić tytułu Mistrzyni Polski dodaje trener Standowicz

Podopieczni Andrzeja Adamskiego z Klubu Samuraj Koszalin wywalczyli dwa miejsca pierwszy z nich to Babirecki Grzegorz który wygrał w kat.55 kg .Ponadto drugie miejsce wywalczyła Julia Pietruszyńska w kat.44 kg

Następne zawody już za tydzień XVI Międzynarodowy Turniej Judo im,Zbigniewa Kwiatkowskiego Pod Patronatem Prezydenta Miasta Słupska.