Wczoraj złoto w kuli, dziś półfinały biegu na 400 m pań

Autor Art za PZLA, fot. foto: Marek Biczyk/PZLA 9 Sierpnia 2018 godz. 6:21
Wspaniały konkurs Pauliny Guby! Polka pokonała faworytkę gospodarzy Chrisitinę Schwanitz i została w Berlinie mistrzynią Europy w pchnięciu kulą! To już trzeci złoty medal dla polski na rozgrywanej w stolicy Niemiec imprezie.

Bliski miejsca na podium był Tomasz Jaszczuk. W bardzo wyrównanym konkursie skoku w dal Polak już w pierwszej serii pofrunął na 7.92 i przez kilkanaście minut był liderem zmagań. Później dalej skakali kolejni zawodnicy i nasz reprezentant przesuwał się w dół klasyfikacji. Jaszczuk poprawił się w ostatniej kolejce i po próbie na 8.08 zajął ostatecznie czwarte miejsce.

Dziś w zaplanowanym na godz. 19.50 pierwszym biegu półfinałowym 400 m kobiet wystąpi koszalinianka Małgorzata Hołub. Polka za rywalki będzie miała: