Adam Kasprowicz srebro, Zuzanna Różańska brąz

Autor Art za KL Bałtyk Koszalin 29 Lipca 2018 godz. 5:11
Adam Kasprowicz wywalczył srebrny medal w biegu na 2000 m z przeszkodami podczas odbywającej się w Chorzowie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (mistrzostwa Polski U18). Z kolei Zuzanna Różańska zdobyła na tej imprezie brązowy medal w trójskoku.

Zawodnik KL Bałtyk uzyskał czas 6.03,54 min. Szybciej pobiegł tylko Adam Kołodziej (Wisła Junior Sandomierz) – 5.57,00 min. Brąz dla Jakuba Mrożka (Budowlani Częstochowa) – 6.08,26 min. (rekord życiowy).

Natomiast Zuzanna Różańska zdobyła brązowy medal w trójskoku. Zawodniczka KL Bałtyk uzyskała odległość 11,35 m. Do finału awansowała z czwartym wynikiem – 11,00 m. Złoto wywalczyła Gabriela Torba (Stal Mielec) – 12,08 m, a srebro Joanna Mosiek (Kadet Rawicz) – 11,88 m.

Pozostałe wyniki zawodników KL Bałtyk:
Paweł Kozak – 8. miejsce na 800 m - 1.57,57 min. i 1.57,98 min. w finale.
Kacper Komorowski – 9. miejsce w rzucie oszczepem (700 g) - 52,40 m (rekord życiowy) w eliminacjach i 51,47 m w finale.
Wiktor Ziobro – 12. miejsce na 200 m - 2,42 s w eliminacjach i 22,48 s w finale B.

Maja Pawłowska - 15. miejsce na 100 m – 12,56 s w eliminacjach i 12,54 s w finale B; 18. miejsce na 200 m - 25,82 s. Julia Tarasewicz - 16. miejsce na 400 m – 59,28 s (rekord życiowy) w eliminacjach i 60,15 s w finale B.