Żołnierze CSSP zwycięzcami na Mistrzostwach Wojska Polskiego w Judo 2018

Autor ekoszalin za CSSP 17 Czerwca 2018 godz. 7:03
W Elblągu po czterech latach przerwy odbyły się mistrzostwa Wojska Polskiego w judo. W zawodach znakomicie zaprezentowali się reprezentanci koszalińskiego Centrum Szkolenia Sił Powietrznych.

Reprezentanci CSSP zdobyli indywidualnie pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Wojska Polskiego w kategorii wagowej 66 kg (szer. Dawid Takunow) i 2. miejsce w kategorii plus 63 kg. (por. Paulina Wróbel).

W turnieju drużynowym zawodnicy z Centrum występujący w składzie reprezentacji Sił Powietrznych wywalczyli 3 miejsce.

Na turnieju koszalińskie Centrum reprezentowali porucznik Paulina Wróbel, szeregowy Dawid Takunow, szeregowy Mateusz Tchoryk, szeregowy Michał Polanowski. Ciekawostką jest fakt, iż szer. Dawid Takunow, który ogólnie podczas turnieju stoczył 9 walk, a wszystkie wygrał przed czasem, w 2013 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w zapasach seniorów.

Trenerem i koordynatorem przedsięwzięcia był instruktor Cyklu Wychowania Fizycznego i Sportu starszy chorąży Tomasz Składowski.