Sześć medali reprezentantów koszalińskiego Startu

Autor Art 12 Czerwca 2018 godz. 6:07
Znakomity wręcz występ zanotowali podczas Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce – Bydgoszcz 2018 – reprezentanci Startu Koszalin. Koszalinianie wywalczyli sześć medali – trzy złote i trzy brązowe.

Na najwyższym stopniu podium krajowych mistrzostw stanął i to dwukrotnie nasz mistrz, Maciej Sochal. Sochal był pierwszy w konkurencji pchnięcia kulą (jego rezultat 9,09 m) oraz rzutu maczugą (35,34 m – to aktualnie najlepszy rezultat w tym roku). Autorem trzeciego „złota” był Robert Jachimowcz, który w rywalizując w rzucie dyskiej w pozycji siedzącej uzyskał wynik 20,56 m. Obaj zawodnicy Startu uzyskali także prawo startu w mistrzostwach Europy, które w sierpniu br. Odbędą się w Berlinie.

Z dwoma brązowymi krążkami (pchnięcie kulą 10,74 m i rzut dyskiem) do Koszalina wrócił Artur Dudzik, a z jednym (pchnięcie kulą – 7,06) powracający do wysokiej formy po kontuzji Artur Kuna.

W mistrzostwach startowali także Tomasz Widocki (pchnięcie kulą F33), który uplasował się z wynikiem 4,17 m na siódmej pozycji i Marek Siemiątkowski (rzut oszczepem F35 – 13,34 i 6. miejsce).