Gwardia i Samuraj razem w Drużynowych Mistrzostwach Polski

Autor Ekoszalin z mat. informacyjnych 5 Czerwca 2018 godz. 13:11
W Pile miały miejsce finały XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo Juniorów i Juniorek Młodszych. W zawodach startowali najlepsi z najlepszych, a wśród nich nie zabrakło judoków z obu koszalińskich klubów - Samuraja i Gwardii.

Podopieczne trenera Andrzeja Adamskiego z klubu Samuraj wywalczyły brązowy medal w kat.57 kg. - Anika Łozińska pokazała niesamowity charakter i wole zwycięstwa. Jej pojedynek pozostanie nam w pamięci w pamięci - stoczyła najdłuższą walkę - ponad 16 minut bez odpoczynku. Jesteśmy z niej dumni relacjonuje trener Adamski. Pozostałe zawodniczki  - Julia Jakubowska w kat.52 kg i Hanna Cygan pod dobrych walkach odpadły z turnieju.

Podopieczni trenerów Mariana Standowicza i Cezarego Wojniusza z klubu Gwardia również wywalczyli brązowy medal w kat.50 kg. Filip Bieliński w walce o brąz pokonał Mistrza Polski z 2017 Kacpra Gabora z Krakowa. Filip przegrał tylko jedną walkę z Filipem Trelą z Czarnych Bytom.

W trzecim dniu zmagań judoków odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych.

W tej kategorii oba koszalińskie kluby Gwardia i Samuraj połączyły siły i zgłosiły jedną wspólną drużynę w barwach Klubu Gwardia