Gwardia: Bezbramkowo w Stargardzie

Autor Art za Gwardia Koszalin 21 Maj 2018 godz. 4:24
W niedzielę piłkarze Gwardii Koszalin zmierzyli się w derbach Pomorza Zachodniego z Błękitnymi Stargard. Pojedynek zakończył się remisem 0:0.

Jak na starcie derbowe przystało, kibice zgromadzeni na trybunach stadionu w Stargardzie obejrzeli zacięte i pełne walki widowisko. Arbiter często musiał przerywać grę i sięgać do kieszeni po żółte kartki. Szansę debiutu na drugoligowych boiskach otrzymał młody obrońca naszego klubu, 18-letni Maksymilian Szwak, który rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie i wystąpił przez pełne 90 minut.

W pierwszej części meczu więcej z gry mieli gospodarze. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego stworzyli sobie dwie znakomite okazje do zdobycia gola, jednak w obu sytuacjach niecelnie strzelał Wojciech Fadecki. Nasz zespół odpowiedział tuż przed przerwą, lecz futbolówka w bezpiecznej odległości minęła światło bramki strzeżonej przez byłego zawodnika naszej drużyny - Mariusza Rzepeckiego.

Po przerwie to nasz zespół przejął inicjatywę, a swoich szans do zaskoczenia golkipera gospodarzy szukali m.in. Przemysław Brzeziański i Robert Ziętarski. Gole w tym meczu jednak nie padły.

Już w przyszłą sobotę gwardziści rozegrają ostatni w tym sezonie mecz na swoim boisku. Podejmować będą  Stal Stalowa Wola.

Błękitni Stargard - Gwardia Koszalin 0:0

Skład Gwardii: Hartleb - Szwak, Wojciechowski, Baranowski, Maciąg, Szubert (75. Przyborowski), Shinmura, Ziętarski, Poźniak, Kwiatkowski, Brzeziański.