Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności. Zamknij.

Liderzy nadal w natarciu

2018-02-07 14:23:00 Ekoszalin z mat. informacyjnych
Ostatnia kolejka ligowa pomimo rozegrania dużej ilości spotkań we wszystkich ligach, nadal nie przyniosła wiążących decyzji o ostatecznym układzie ligowych tabel przed fazą play-off.

W Ekstralidze w jedynym meczu zdobywca Pucharu Ligi Świętoń- Leo do przerwy oddał pole drużynie Krotoski-Cichy Koszalin, jednak później zdominował wydarzenia na parkiecie bardzo pewnie ogrywając beniaminka. Tym samym wraz z drugim faworytem zespołem CES Koszalin pewnie prowadzą w tabeli zmierzając do osiągnięcia lokat w pierwszej czwórce dającej szansę gry o mistrzowski tytuł.

 

Lider I Dywizji Białogard wrócił na zwycięskie tory, ale w pojedynku z Piwiarnią Bumerang musiał się mocno napracować. Doskonałą dyspozycję pokazuje w dalszym ciągu Domar Tatów, który zdecydowanie ograł mający spore aspiracje Surmet Koszalin. Podobnie na wznoszącej fali pozostaje SKS Wicher, słupszczanie nie dali za wiele pograć tym razem doświadczonemu Iron Wares. Duże brawa należą się bez wątpienia Tartakowi Sekwoja, rozegrali oni w miniony weekend dwa spotkania i oba zakończyli zwycięstwami. Leo GMK serią kolejnych wygranych zadomowiło się w górnej części tabeli jednoznacznie pokazując rywalom, że będą trudnym rywalem w dalszej części sezonu.

 

Rozgrywki II Dywizji  do ostatniego pojedynku rundy zasadniczej będą trzymać w napięciu. Liczba chętnych do fazy play-off coraz większa, a spotkań coraz mniej, ponadto w każdej kolejce dochodzi do niespodziewanych  rozstrzygnięć. Lider tabeli LKS Bonin nie nawiązał walki z Dubois, który w tym roku osiągnął imponującą dyspozycje. Wicelider B-elka.pl pomimo słabszej końcówki zdołał nieznacznie zwyciężyć grający dobre zawody zespół 100sio.pl. Ostre strzelanie urządziły sobie ekipy Cersanitu i Drużyny A gromiąc odpowiednio Fasolki oraz Baumal Składy Budowlane. W niezwykle ciekawej jak zawsze rywalizacji drużyn mundurowych KMP okazała się lepsza od PS Pożarnej. Grający bardzo szerokim składem Air-Tranfer.pl zwyciężył grających tylko w 5-tkę zawodników 
Blue Devils. Borykające się w dalszym ciągu z kontuzjami Jedynaczki Amsportu nie składają broni walcząc niezwykle ambitnie, co pokazały w przegranej rywalizacji z Kontrabandą.

W najbliższy weekend ponownie rywalizacja we wszystkich ligach i na pewno dalszy ciąg niezwykle ciekawej walki o jak najlepsze lokaty w tabeli. 

 

EKSTRALIGA

KROTOSKI-CICHYKOSZALIN – ŚWIĘTOŃ-LEO 54:72 (21:16; 15:15; 2:16; 16:25;)

 • KROTOSKI-CICHY KOSZALIN:D. Kropisz 18 (4), I. Lange 12 (1), P. Pilarski 9 (1),
  P. Jakóbczyk 8,
  B. Pachciarek 7, M. Lubera 0, K. Kropisz 0,
 • ŚWIĘTOŃ-LEO: Ł. Wróbel 19, P. Bogdan 18 (2), M. Stefanowski 14 (1), W. Pstrągowski 9 (1), P. Sokołowski 5, A. Kowalczuk 4, P. Polek 3 (1), B. Domaszewicz 0, M. Waskan 0,

 

I DYWIZJA

TARTAK SEKWOJA – SUPER GEO             95:61 (22:13;23:12;26:17; 24:19;)

 • TARTAK SEKWOJA: D. Labuda 30 (2), J. Nagórski 21 (1), F. Leszczyński 15, P. Sobczak 12, G. Michalak 12, P. Kowalski 3 (1), K. Klemens 2,
 • SUPER GEO : M. Mendrygał 16, K. Deka 14 (1), M. Deka 14, M. Bazyliński 9 (1),
  G. Nowicki 8,
  S. Szubstarski 0,

PIWIARNIA BUMERANG – BIAŁOGARD    60:73 (7:14; 19:11; 13:22; 21:26;)

 • PIWIARNIA BUMERANG: K. Rywak 17 (3), W. Banach 14, Ł. Janota 14, M. Grzęda 8,
   M. Krzos 4, T. Robak 3 (1), P. Leśny 0,
 • BIAŁOGARD: G. Skoczyk 34 (2), D. Raszpunda 20, D. Nastula 8 (2), M. Czajkowski 5,
  K. Pietrzak 2, R. Kuśmierczyk 2, P. Wawrzyniak 2, D. Jackiewicz 0,

SURMET KOSZALIN – DOMAR TATÓW 53:76(14:23; 14:22; 10:12; 15:19;)

 • SURMET KOSZALIN: R. Blachura 11, S. Lew 10, P. Stelmaszyk 10 (1), M. Podwałka 7 (1), M. Kozioł 6 (2), K. Gruszczyński 4, M. Tomaszewski 3, D. Maszoński 2, J. Dziennik 0,
 • DOMAR TATÓW: Ł. Ciesielski 29 (6), D. Joskowski 10, P. Idziorek 9 (1), Ł. Bielski 9,
  Ł. Żak 7, P. Grygiel 6, P. Larwiński 4, R. Pera 2,

LEO GMK – GRUBIK TEAM                        76:58 (16:16; 18:17; 21:16; 21:9;)

 • LEO GMK: M. Dudek 22 (1), A. Szałek 20 (2), R. Witkowski 12, R. Grabski 11 (1),
  Ł. Kaszuba 7 (1), A. Kuklinowski 4,
  O. Pysz 0, J. Król 0,
 • GRUBIK TEAM:T. Słomski 18 (2), K. Cyrklewicz 14, W. Cyrklewicz 11, P. Trumiński 8,
  P. Łastowski 5 (1), M. Brajczewski 2

SKS WICHER – IRON WARES                     82:55 (25:14;22:10;17:14; 18:17;)

 • SKS WICHER: T. Brzeski 19, M. Szafrański 16, P. Wlaziński 15 (1), M. Borowski 9,
  A. Derkacz 7, A. Cwojdziński 6 (1), P. Florek 6, Ł. Szamatowicz 4,
 • IRON WARES: P. Baryła 16 (3), S. Knet 11, S. Jędrzejczak 6 (2), A. Gospodarczyk 6,
  J. Grabias 4, M. Felsztigier 4, M. Myśliński 4, T. Stafij 2, T. Skuza 2, D. Grabias 0,
  K. Różycki 0,

PANTERY – TARTAK SEKWOJA                63:71 (9:22; 19:13; 14:15; 21:21;)

 • PANTERY: P. Wawryk 20 (2), C. Carter 19 (1), M. Gubernat 17 (2), D. Poźniak 3,
  Ł. Pawełoszek 2, J. Włodarczyk 2,
 • TARTAK SEKWOJA: J. Nagórski 21 (3), G. Michalak 14, P. Kościński 13 (3), D. Labuda 12 (1), F. Leszczyński 6, P. Sobczak 5 (1), P. Kowalski 0,

 

II DYWIZJA

FASOLKI – CERSANIT                                 39:110 (11:28; 11:27; 6:21; 11:34;)

 • FASOLKI: M. Czaplejewski 9 (3), J. Walesiewicz 8, R. Lelek 8, R. Brzózka 6, M. Juźków 5 (1), J. Kullass 3, A. Harmuszkiewicz 0, J. Burczak 0, T. Elert 0,
 • CERSANIT: M. Hampel 31, R. Wojciechowski 19 (4), A. Steckiewicz 19, P. Kłósko 18 (2),
  R. Cieślak 11,
  K. Kunysz 7, C. Wojciechowski 5 (1),

KMP – PS POŻARNA                                                    52:38(8:10; 19:4; 9:16; 16:8;)

 • KMP: P. Pogroszewski 12 (1), P. Wołodkowicz 12 (3), A. Czechowski 11 (3), R. Cegliński 8, P. Szewczuk 5, T. Fusiek 4,
 • PS POŻARNA: M. Jankowski 13, P. Kucal 10, D. Wawrzynkiewicz 7, J. Twardoń 5,
  K. Chadacz 3, P. Pyda 0, A. Łuczak 0, A. Binaś 0,

DRUŻYNA A – BAUMAL SKŁADY BUDOWLANE92:59(27:8; 20:14; 25:14; 20:23;)

 • DRUŻYNA A: B. Szor 16 (4), D. Leśniewski 16 (3), A. Kniaź 15 (3), P. Niewiadomski 12,
  R. Kalinowski 10 (2), M. Wyszomirski 10, M. Lach 9, P. Polowczyk 4,
 • BAUMAL SKŁADY BUDOWLANE: R. Wudarski 22 (1), D. Zdrojewski 11, P. Sulicki 9 (1), L. Radliński 9 (1), M. Zawadzki 6, P. Kasprzyk 2, W. Socha 0,

DUBOIS – LKS BONIN                                  85:63 (17:19; 23:15; 15:17; 30:12;)

 • DUBOIS: I. Czeczotka 28 (5), A. Niziołek 17 (4), K. Bobiński 14, F. Lorek 12, M. Pazdecki 7, P. Wysocki 3, P. Klasicki 2, B. Sitek 2, H. Potrykus 0,
 • LKS BONIN: P. Pakuszto 19 (3), M. Kustra 9 (1), K. Ulatowski 9, B. Baranowski 7 (1),
  D. Ulatowski 6,
  S. Grudziński 5, M. Kramarz 5, T. Sobieraj 3, M. Kramarz 0,

AIR-TRANSFER.PL – BLUE DEVILS                    62:48 (20:11; 20:8; 9:12; 13:17;)

 • AIR-TRANSFER.PL: A. Katafiasz 18, P. Stefanów 12 (3), J. Rudnik 9, T. Kukieła 6,
  D. Rybiński 6, K. Regulski 5 (1), M. Kołtowski 4, M. Janus 2, M. Kamiński 0, K. Korol 0,
  W. Patan 0,
 • BLUE DEVILS: W. Dziurla 26 (1), M. Kwitek 8 (2), B. Laska 7, K. Kmita 6, Ł. Kukiełczyński 1,

B-eLka.pl – 100sio.pl                                       68:63 (14:17; 20:10; 16:11; 18:25;)

 • B-eLka.pl: A. Nowak 33 (2), H. Witowski 14, R. Tarkowski 7, L. Żymierski 7, M. Borowski 3, R. Fiszbak 2, D. Sawicki 2, A. Lewandowski 0,
 • 100sio.pl: Z. Abbas 40 (6), M. Binaś 8, J. Skibicki 7 (1), K. Stosio 4, P. Janiak 2, R. Mielke 2, R. Berezowski 0, J. Barański 0,

AMSPORT JEDYNACZKI – KONTRABANDA     59:81 (13:18; 9:26; 10:20; 27:17;)

 • AMSPORT JEDYNACZKI: L. Staciwa 19, K. Koszykowska 18, M. Sarnowska 13,
  M. Machnikowska 7 (1), K. Razik 2, M. Bastek 0,
 • KONTRABANDA: P. Czerski 30 (1), M. Hryniewicz 15 (1), D. Górecki 13 (1),
  R. Kałużniacki 8,
  M. Stolarczyk 5 (1), A. Ciołek 4, J. Trepka 3, J. Zioła 3,

 

TERMINARZ SPOTKAŃ

 

 

Skomentuj na Facebooku / Zobacz komentarze »
Zobacz popularne artykuły:
 

ME: Złota sztafeta z Małgorzatą Hołub-Kowalik w składzie

11 Sierpnia 2018 godz. 20:17 Art za PZLA, fot. foto: Marek Biczyk/PZLA
Justyna Święty-Ersetic polską królową mistrzostw Europy! W sobotę dokonała czegoś niesamowitego – w przeciągu 1,5 godziny wygrała bieg na 400 metrów oraz przyprowadziła na pierwszym miejscu reprezentacyjną sztafetę. Trzeci z rzędu złoty medal mistrzostw Europy na 800 metrów zdobył Adam Kszczot. Podopieczna Aleksandra Matusińskiego wyraźnie zapowiadała, że do Berlina przyjechała z jasnym celem, czyli zdobyciem medalu w rywalizacji indywidualnej. Raciborzanka dodawała także, że stać ją na uzyskanie wyniku poniżej 51 sekund, a rezultat na poziomie 50.80 może dać złoto. Jak się okazało nie dał – ale to nie przeszkodziło Polce w triumfie, bo pobiegła po prostu zdecydowanie szybciej. Chociaż na ostatnia prostą wybiegła trzecia to po wspaniałym pościgu wyprzedziła w kratach Greczynkę Marię Belimbasaki i złoto okrasiła fenomenalnym rekordem życiowym 50.41. To nie tylko drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki (szybciej biegała jedynie śp. Irena Szewińska), ale także najlepszy rezultat w Europie w tym sezonie! -Niebywale się cieszę, że jutro pierwszy raz w karierze wysłucham Mazurka Dąbrowskiego. Walczyłam do samego końca i spełniłam moje marzenia. Natomiast ciągle nie dociera do mnie, że szybciej niż ja biegała tylko pani Irena Szewińska. – mówiła po biegu Święty-Ersetic, która po przekroczeniu mety wpadła w ramiona swojego męża, czołowego polskiego zapaśnika. Do 2018 roku Polska miała w dorobku tylko jeden medal w kobiecym biegu na 400 metrów. Dokładnie 40 lat temu na stadionie w Pradze po brąz – ostatni indywidualny krążek w karierze – sięgnęła Irena Szewińska. Warto jeszcze dodać, że Święty-Ersetic wyprzedziła w polskich tabelach historycznych Genowefę Błaszak, która wynik 50.70 uzyskała… na stadionie olimpijskim w Berlinie w roku 1985. Piąta w finałowym biegu na 400 metrów, z wartościowym rekordem życiowym 51.24, była Iga Baumgart-Witan. Program mistrzostw Europy przewidywał, że niewiele ponad godzinę po finale biegu na 400 metrów rozegrana zostanie ostateczna walka o triumf w sztafecie. Mimo interwencji nie udało się zmienić planu minutowego i nasze świetne zawodniczki miały bardzo mało czasu na regenerację. Po finale indywidualnym Justyna Święty-Ersetic była tak zmęczona, że głośno zastanawiała się czy w ogóle pobiegnie w sztafecie. Pobiegła. I razem z Małgorzatą Hołub-Kowalik, Igą Baumgart-Witan oraz Patrycją Wyciszkiewicz dokonała czegoś niesamowitego! Przed ostatnią zmianą biało-czerwone były liderkami - świetnie od zawodniczek z nad Sekwany uciekła Wyciszkiewicz. Wymęczona biegiem indywidualnym Święty relatywnie sszybko została jednak doścignięta i wyprzedzona przez Francuzkę. Polka – jak przyznała później – kontrolowała bieg na telebimie i nie dała uciec rywalce. Odparła atak i wyprowadziła polski zespół ponownie na pozycję liderek. Na metę wpadła niebywale szczęśliwa i zmęczona. Złoto Polki wywalczyły uzyskując 3:26.59.  - Nie dociera do mnie, że jestem podwójną mistrzynią Europy. Powiem szczerze, że idąc na sztafetę nie byłam pewna czy jestem gotowa. – przyznała Justyna Święty-Ersetic. Polki otrzymały przed biegiem od organizatorów złotą pałeczkę. Małgorzata Hołub-Kowalik przyznała, że odebrała to jako pewne przeznaczenie. Iga Baumgart-Witan wspomniała natomiast po zejściu z bieżni słowa Aleksandra Matusińskiego, który powiedział jej, że bez niej sztafeta nie pobiegnie. Wszystkie panie dziękowały też rezerwowym, które pobiegły w eliminacjach – Martynie Dąbrowskiego i Natalii Kaczmarek. To pierwszy w historii polskiej lekkoatletyki złoty medal damskiej sztafety 4x400 metrów w mistrzostwach Europy. Ostatnio biało-czerwone na podium stały w 2006 roku, wtedy – podobnie jak w 1974, 1986 oraz 2002 – zdobyły brąz. Tymczasem wspaniałej historii polskiego biegu na 800 metrów nie przestaje tworzyć profesor tego dystansu, czyli Adam Kszczot. Kolejny rozdział – zatytułowany „Berlin 2018” – napisany został złotymi zgłoskami. Na bieżni Olympiastadion Polak nie dał uciec Francuzowi Pierre-Ambroise Bosse, który w pewnym momencie oderwał się od stawki. Kszczot dogonił rywala, wyprzedził i wypracował sobie bezpieczną przewagę. Na mecie zameldował się blisko pół sekundy przed pozostałymi biegaczami. Uzyskał 1:44.59, najlepszy wynik w sezonie, i zdobył trzeci z rzędu złoty medal mistrzostw Europy. Sztuki tej nie dokonał wcześniej żaden inny specjalista od biegu na 800 metrów. - Bardzo fajnie jest być trzeci raz złotym medalistą mistrzostw Europy. Ale to były bardzo wymagające mistrzostwa, naprawdę wyrównany poziom. Lekko nie było. Nie ma co ukrywać, każdy kolejny złoty medal przychodzi trudniej. – mówił po zejściu z bieżni Adam Kszczot. Mistrz Europy przyznał także, że jest bardzo dumny z postawy dwóch swoich kolegów z reprezentacji, którzy finiszowali tuż za nim.  Fenomenalną walkę o medal stoczył za plecami Kszczota oraz drugiego na mecie Andreasa Kramera (Szwed rok temu w Bydgoszczy był mistrzem Europy do lat 23) Michał Rozmys. Tuż przed linią mety dogonił Bosse, ale zajął ostatecznie czwarte miejsce. Osiągając rezultat 1:45.32 (rekord życiowy) brąz przegrał zaledwie o 0.02 sekundy. Debiutujący na tak wielkiej imprezie Mateusz Borkowski do mety dobiegł tuż za Rozmysem. Podopieczny Stanisława Jaszczaka wyśrubował rekord życiowy od poziomu 1:45.42. Rozmys i Borkowski przesunęli się odpowiednio na ósme i dziesiąte miejsce w polskich tabelach historycznych. Piąte miejsce w finale zajęła męska sztafeta 4x400 metrów: Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Kajetan Duszyński. Polacy uzyskali czas 3:02.27. Być może wynik byłby lepszy gdyby nie Brytyjczyk, który zabiegł drogę Rafałowi Omelce, wyraźnie wytrącając naszego zawodnika z rytmu. Po biegu biało-czerwoni nie kryli żalu. - Przyjechaliśmy tutaj po medal, a kończymy na piątym miejscu. To nasza porażka. - mówił Łukasz Krawczuk. Konkurs skoku wzwyż nie rozegrał się po myśli Sylwestra Bednarka. Mający doskonałe wspomnienia z Berlina Polak najpierw w pierwszej próbie zaliczył 2.19, ale później męczył się na 2.24 pokonują tą wysokość dopiero w trzecim skoku. Niestety to był koniec dobrych prób naszego zawodnika, trzy strącenia na 2.28 przesądziły o ostatecznie siódmym miejscu Bednarka. Po zejściu ze stadionu zawodnik Rudzkiego Klubu Sportowego przyznał, że nie do końca wie czego dziś zabrakło.  - Chyba nie jestem w tym sezonie oskakany na takich wysokościach jak 2.28. W treningu wszystko wyglądało dobrze, ale to się nie przekłada na moje wyniki. – powiedział Bednarek. Jednym z najbardziej efektownych wydarzeń soboty był w Berlinie finał biegu na 5000 metrów. Imponujący sukces odniósł w nim Jakob Ingebrigsten. Norweg, który wczoraj zwyciężył Marcina Lewandowskiego na dystansie 1500 metrów, dziś został mistrzem Europy na "piątkę" i czasem 13:17.06 ustanowił rekord Europy do lat 20. Drugi na mecie był jego starszy o 9 lat brat Henrik.  Przed ostatnim dniem mistrzostw Europy Polska z dorobkiem dziewięciu medal (6 złotych, 3 srebrne) medali zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. ...
 

UWAGA! Właściciel psa poszukiwany

15 Sierpnia 2018 godz. 20:56 Ala za Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce- oddział w Koszalinie
 

Korzystasz z miejskiej komunikacji? Zostaniesz policzony

14 Sierpnia 2018 godz. 2:14 Ala, fot. Dominik Wasilewski
Wchodzący do autobusu „zobowiązany jest do schludnego i estetycznego ubioru, tj.: nie dopuszcza się krótkich spodni, otwartych z przodu butów, odzienia wierzchniego w jaskrawych kolorach, odzienia wierzchniego z sugestywnymi napisami, odzienia wierzchniego przypominającego ubiór militarny, odzienia wierzchniego w zbyt dużych rozmiarach, spodni z dziurami, itp., a ponadto będąc w autobusie zobowiązany jest do zachowania wysokich standardów kultury osobistej oraz powstrzymanie się od zachowań niezgodnych z regulaminem przewozu”. Na szczęście to zobowiązanie nie dotyczy pasażerów, a jedynie ankieterów, którzy rozpoczęli właśnie liczenie napełnień koszalińskich autobusów. W sierpniu i w październiku krakowska firma VIA Vistula Franek i Sapoń za blisko 200 tys. złotych policzy korzystających z miejskiej komunikacji. Zarząd Dróg i Transportu rozstrzygnął właśnie przetarg na „Badanie napełnień pojazdów i struktury pasażerów na liniach komunikacyjnych organizowanych przez ZDiT w Koszalinie”. O wykonanie tej usługi zabiegały cztery firmy z Katowic, Sopotu, Gdyni i Krakowa. Wygrali krakowianie i to oni do końca sierpnia br. i w dniach 2-26 października br. będą monitorować ruch pasażerów w koszalińskich autobusach.  Badanie marketingowe dotyczące wielkości popytu w autobusach komunikacji miejskiej przeprowadzane w okresie: od dnia obowiązywania umowy do 31 sierpnia 2018 r. (okres wakacji) dla wszystkich kursów realizowanych w: a) w ciągu jednego dnia powszedniego, badania należy w dniach (do wyboru): wtorek, środę lub czwartek (dni można łączyć), b) w ciągu jednej soboty przed niedzielą handlową c) w ciągu jednej soboty przed niedzielą niehandlową – tylko dla kursów linii nr 4, 8 i 16, d) w ciągu jednej niedzieli handlowej, e) w ciągu jednej niedzieli niehandlowej – tylko dla kursów linii nr 4, 8 i 16. Badanie marketingowe dotyczące wielkości popytu w autobusach komunikacji miejskiej przeprowadzane w okresie: 2 – 26 października 2018 r. (okres szkolny) dlawszystkich kursów realizowanych w: a) w ciągu jednego dnia powszedniego, badania należy w dniach (do wyboru): wtorek, środę lub czwartek (dni można łączyć), b) w ciągu jednej soboty przed niedzielą handlową c) w ciągu jednej soboty przed niedzielą niehandlową – tylko dla kursów linii nr 4, 8 i 16, d) w ciągu jednej niedzieli handlowej, e) w ciągu jednej niedzieli niehandlowej – tylko dla kursów linii nr 4, 8 i 16. W wyniku badania powstanie m.in. „Opracowanie podsumowujące dotyczące badań wielkości popytu: a) omówienie podaży sieci komunikacyjnej (między innymi: wyróżnienie liczby kursów na poszczególnych liniach „tam i z powrotem” z podziałem na dni powszednie, soboty przed niedzielą handlową i niehandlową, niedziele handlowe i niehandlowe, zestawienie tras linii autobusowych organizowanych przez Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie, liczba pojazdów w sieci komunikacyjnej w przedziałach półtoragodzinnych w ciągu doby z podziałem na dni powszednie, soboty przed niedzielą niehandlową i handlową, niedziele handlowe i niehandlowe, tabela określająca typ taboru operatora (Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie) z średnią podażą miejsc siedzących i stojących),  ...