Na Ukrainie ZKS górą

Autor Ekoszalin z mat. informacyjnych 21 Listopada 2017 godz. 13:55
W Tarnopolu na Ukrainie rozegrano międzynarodowy turniej zapaśniczy z udziałem 20 klubów zapaśniczych z Ukrainy, Mołdawii, Białorusi, Węgier, USA i Polski.

Zawodnicy Zapaśniczego Klubu Sportowego z Koszalina aż dwukrotnie stanęli na podium.  Łącznie stoczyli jedenaście pojedynków z czego ośmiokrotnie zwyciężali , a tyko trzykrotnie musieli uznać wyższość swoich rywali.

Najlepiej zaprezentował się Damian Korbus w wadze do 69kg. Pokonał kolejno dwóch zapaśników z Ukrainy, jednego z Mołdawii, by w finale zmierzyć się i zwyciężyć z Kacprem Wcisło - zawodnikiem polskiego klubu Stal Rzeszów. Kolejnym koszalińskim medalistą w wadze do 76kg został klubowy kolega Damiana Adam Dębiec , który stanął na najniższym miejscu podium wygrywając trzy ze swoich czterech starć.

W kategorii wagowej 46kg Mateusz Łuszczyński stoczył trzy walki z czego wygrał jeden pojedynek z zawodnikiem Ukrainy i ostatecznie został sklasyfikowany na piątym miejscu