Cztery medale gwardyjskich judoków

Autor Art za KS Judo Gwardia Koszalin, FB/Tomasz Szulc 17 Października 2017 godz. 11:58
W Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzidzek w Judo. W zawodach startowała rekordowa liczba - ponad pół tysiąca - judoków, którzy reprezentowali 127 klubów..W imprezie nie zabrakło judoków Koszalina czyli Gwardii i Samuraja.

W zawodach znakomicie  wypadli zawodnicy Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin,  którzy wywalczyli 4 medale. Podopieczni trenerów Mariana Standowicza i Cezarego Wojniusza zajęli następujące miejsca:

Aleksandra Szulc -zdobyła Mistrzostwo Polski w kat.44 kg w rewelacyjnym stylu gdyż wszystkie walki wygrała

przed czasem po efektownych rzutach .W drodze do medalu pokonała L.Jaśniak z UKS Radzinków ,B.Glen z Piaseczna, ,O, Kotyło z Jastrzębia Zdrój .W finale wygrała z  A .Syską z AZS Gdańsk.

Kinga Białecka -wywalczyła wicemistrzostwo Polski w kat.63 kg. - Walczyła super. Wygrała cztery pojedynki przed czasem w finale uległa A,Zabczyńskiej z Mosir Bochnia .Została skrzywdzona przez sędziów gdyż przerwali jej prawidłowe trzymanie - ocenił jej występ trener Wojniusz.

Trzeci medal wywalczyła Zuzia Mikołajczak w kat,+70 kg. W starciu o brązowy medal pokonała przed czasem T. Torchinawa z Teamu Wrocław.

Kolejny medal brązowy wywalczył Wojtek Szulc w kat.+81 kg. W pojedynku o medal pokonał przez rzut M. Kobyłeckiego z Czarni Bytom .

Blisko medalu był kolejny gwardzista Adam Małecki, który po czterech wygranych walkach przegrał boje o finał i brąz po dziwnej decyzji sędziów którzy nie uznali mu rzutu w dogrywce. Ostatecznie wywalczył V miejsce w kat. 66 kg.

Ponadto VII miejsca zajeli  Karolina Tomaszewska w kat. 48 kg, Szymon Łastowski i Oliwier Wieliczko w kat. +81 kg.

W punktacji medalowej kobiet Gwardia Koszalin wywalczyła II miejsce ulegając jedynie Mosir Bochnia.

Natomiast w łączniej punktacji wywalczyła IV miejsce na 127 klubów w Polsce! Dodajmy, że zawodnicy KS Judo Gwardia Koszalin w Mistrzostwach Polski w 2017 wywalczyli już 8 medali.

Klub Samuraj tym razem bez medalu. Najlepsze miejsce wywalczyl Grzegorz Babirecki w kat. 50 kg był 12-15.  Wygrał trzy walki. Pozostali zawodnicy przegrali w eliminacjach.

Nastepne zawody juz za dwa tygodnie Puchar Polski Judo im, Jigoro Kano w Poznaniu. Judocy Klubu Gwardia Koszalin będą bronić Super Pucharu zdobytego w 2016