Weekend pełen zapaśniczych sukcesów

Autor Ekoszalin z mat. informacyjnych 18 Września 2017 godz. 15:29
W miniony weekend wiele sportowych emocji dostarczył nam Zapaśniczy Klub Sportowy z Koszalina , gdzie w grupie wiekowej Weterani na Mistrzostwach Polski w Warszawie Mariusz Dąbrowski, Waldemar Murawski i Piotr Truchan zdobyli trzy złote medale, a to tylko jedna z imprez na której zaprezentowali się nas zapaśnicy.

W Stargardzie 16-17.09.2017 byliśmy świadkami pięknego występu zapaśników ZKS Koszalin i sportowców UKS Lotnik Rosnowo. Do rywalizacji o medale Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych klub pojechał w okrojonym 25 osobowym składzie. Mimo tego wywalczyliśmy II miejsce w klasyfikacji klubowej pokonując kluby z Ukrainy , Niemiec i całej Polski ulegając jedynie klubowi Husaria Fight Team Wojciech Antczak .

Podczas zmagań udało się wywalczyć 11 złotych medali, 7 srebrnych i 4 brązowe medale. Tylko trzech naszych zawodników stanęło poza podium.  Dominik Mytkowski został wybrany najlepszym i najskuteczniejszym zawodnikiem tych zawodów.

W grupie w chłopcach 2002-03-04 na pięciu naszych przywiezionych zawodników wygrali czterej Mateusz Łuszczyński 47kg, Dominik Mytkowski 53kg, Oliwier Niechajczyk 66kg oraz Damian Korbus w wadze 73kg.

Koszaliński  Zapaśniczy Klub Sportowy zaprasza 7-8 Października na II Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Zygmunta Kreta  w obsadzie międzynarodowej. Zapaśnicze zmagania połączone będą  z akcją charytatywną na rzecz Hospicjum Dziecięcego w Koszalinie.