atom WBL: CES i Leo wyrównują

Autor Art za KALK 11 Maj 2017 godz. 4:47
Wydarzeniem ostatniego weekendu były drugie mecze półfinałowe w Ekstralidze. Ich zwycięzcy zagrają bowiem o tytuł mistrzowski sezonu 2016/2017.

Już od wielu sezonów nie było tak wyrównanej walki w półfinałach w meczach półfinałowych. Świadczy to o tym, że kolejność miejsc po rundzie zasadniczej nie jest wykładnikiem przebiegu dalszej rywalizacji. Po drugich pojedynkach, w których LEO wygrało z Suponem, a CES Koszalin ze Świętoniem stan rywalizacji w oby parach wynosi 1-1. Tak więc kto zagra w Wielkim Finale zadecydują trzecie pojedynki rozegrane w najbliższą sobotę.

Ponadto rozegrane zostały mecze, które zdecydują o zajęciu miejsc poza strefą medalową oraz o utrzymanie w poszczególnych ligach.

EKSTRALIGA

Play-off – 1-4

W pierwszym sobotnim pojedynku zmierzyły się drużyny Leo i Supon. Supon wygrał I kwartę 20-11, jednak w II Leo praktycznie wyrównało straty i do przerwy wynik był 32-31 dla Suponu. III kwarta to ponownie prowadzenie Suponu w granicach 10 pkt, i tak to miało miejsce do 37 minuty gry. Wtedy Leo ruszyło do niezwykle udanego ataku, w parę sekund nie tylko niwelując stratę, ale też wychodząc na prowadzenie. Dzięki tej skutecznej końcówce i wygraniu ostatniej kwarty różnicą 14 pkt. zawodnicy aktualnego wicemistrza ligi wyrównali stan rywalizacji na 1-1.

W drugim półfinale CES Koszalin zaczął fenomenalnie pojedynek ze Świętoniem prowadząc do przerwy różnicą aż 19 pkt. Świętoń jest jednak drużyną, która łatwo nie składa broni i pomału z mozołem zaczął odrabiać straty. W efekcie w IV kwarcie zbliżył się do CES Koszalin u na parę pkt i wszystko było jeszcze możliwe. CES jeszcze raz pokazał opanowanie i rutynę, zagrał skutecznie ostatnie akcje wygrywając rewanżowy pojedynek. Stan rywalizacji również w tym pojedynku wynosi 1-1.

LEO – CES 78:74 (11:20; 20:12; 17:26; 30:16;)

LEO: P. Bogdan 18 (1), M. Stefanowski 13 (1), P. Kondraciuk 13, D. Raszpunda 12, K. Gibalski 11 (3), P. Szałankiewicz 10, P. Polek 1,

SUPON: M. Dudek 18 (2), G. Skoczyk 14 (2), P. Pakuszto 12 (2), R. Gibaszek 11 (3), D. Grynkiewicz 6, B. Baranowski 4, A. Szałek 4, M. Witkowski 3 (1), K. Biełunos

Stan rywalizacji: 1:1

ŚWIĘTOŃ – CES KOSZALIN 61:68 (7:15; 15:26; 14:10; 25:17;)

ŚWIĘTOŃ: B. Pachciarek 23, W. Pstrągowski 18, A. Kowalczuk 11 (2), Ł. Wróbel 9, Ł. Berliński 0, M. Stopera 0,

CES KOSZALIN: M. Kamieniarz 20, M. Widz 16 (4), M. Tartas 11, D. Kmita 10, A. Kirejczyk 6, P. Bartkiewicz 4, M. Korgiel 1,

O MIEJSCA – 5-8

GLOBMETAL AZS FANS WETERANS już niestety bez Kamila Sadowskiego bardzo dzielnie stawiał opór rutynowaną graczom NMC. Do przerwy NMC prowadziło 4 pkt. i przez dwie kolejne kwarty nieznacznie zaznaczało jeszcze swoją przewagę. Tym samym zagrają oni o 5 miejsce, natomiast Fansi powalczą o 7 pozycję.

NMC – GLOBMETAL AZS FANS WETERANS 51:43 (19:12; 8:12; 11:10;13:9;)

NMC: W. Puzyrewski 10, M. Wróblewski 10 (2), M. Marcinowicz 9 (2), T. Radosz 8, J. Imiołek 7 (1), G. Hodun 4, M. Sugier 3 (1), B. Wróblewski 0,

GLOBMETAL AZS FANS WETERANS: L. Kasprzak 18 (6), S. Lew 14, M. Gierłowski 9 (2), K. Kubiszewski 2, K. Grzybowski 0, I. Sławiński 0, D. Zydel 0,

Stan rywalizacji 2:1 dla MNC

I DYWIZJA

O MIEJSCE 5 – 1 mecz

Tartak Sekwoja od początku zdominował rywalizację z Piwiarnią Bumerang, pokazując w pełni swoje umiejętności. Grając pełnym składem wywalczył bardzo dużą zaliczkę przed rewanżem.

TARTAK SEKWOJA – PIWIARNIA BUMERANG 71:50 (13:9; 23:18; 19:8; 16:15;)

TARTAK SEKWOJA: D. Labuda 16 (1), F. Leszczyński 12, P. Jasiński 10, J. Kaleta 9 (1), P. Sobczak 8, P. Kowalski 6 (2), P. Łastowski 6 (2), G. Michalak 4,

PIWIARNIA BUMERANG: D. Schabek 24 (2), R. Mordak 16, M. Krzos 4, K. Żebryk 2, P. Leśny 2, W. Staszewski 2, T. Robak 0,

O MIEJSCE 7 – 1 mecz

Słupskie Pantery borykające się z kłopotami kadrowymi pokazały duży charakter pokonując bardzo wysoko LEO GMK. Do przerwy Leo GMK przegrywało tylko 4 pkt, ale później to rywal panował niepodzielnie na parkiecie.

PANTERY – LEO GMK 87:52 (15:12; 10:17; 28:11; 34:12;)

PANTERY: D. Królikiewicz 28, R. Maćkowiak 18 (2), M. Tobis 16 (1), J. Włodarczyk 15 (1), D. Poźniak 10 (2),

LEO GMK: M. Grzęda 21 (3), O. Pysz 12, I. Holc 10, J. Król 6 (2), R. Witkowski 3 (1), O MIEJSCA – 9-12

Grubik Team po raz kolejny zagrał świetne zawody prowadząc z Białogardem do przerwy już 23 pkt. Później spokojnie kontrolował wynik meczu. Super Geo i Surmet Koszalin stworzyli bardzo ciekawe widowisko. O wygranej tych pierwszych zadecydowały zwycięskie II i III kwarta.

BIAŁOGARD – GRUBIK TEAM 49:67 (14:22; 7:22; 11:7; 17:16;)

BIAŁOGARD: K. Pietrzak 15, T. Michalczyk 11, T. Iwaszko 9 (2), M. Czajkowski 8, M. Ożygar 4, R. Kuśmierczyk 2,

GRUBIK TEAM: P. Trumiński 26 (4), W. Cyrklewicz 12, K. Cyrklewicz 11, T. Słomski 9, M. Brajczewski 5, P. Kołodziejski 4,

SUPER GEO – SURMET KOSZALIN 66:61 (12:12; 21:16; 17:13; 16:20;)

SUPER GEO : K. Deka 16 (4), M. Bazyliński 15 (1), S. Szubstarski 15, T. Staszkiewicz 10, M. Mendrygał 8, D. Maszoński 2,

SURMET KOSZALIN: J. Dziennik 18 (4), M. Gaziński 17 (2), J. Skibicki 12 (2), M. Tomaszewski 6 (1), P. Grzybowski 4, K. Kunysz 4,

II DYWIZJA

O MIEJSCA – 9-12

Mocno otwarcie LKS Bonina i wygrana I kwarta 26 w meczy z Air-transfer.pl, ustawiło w znaczny sposób przebieg dalszej rywalizacji. Również ostatnia kwarta była zdecydowanie dla Bonina i to wszystko przyniosło im wysoką wygraną.

Również gracze Mikona/Cersanit są dalej w dużym gazie. Tym razem nie dali większych szans ambitnym graczom Fasolek.

AIR-TRANSFER.PL – LKS BONIN 43:69 (6:20; 14:16; 15:15; 8:18;)

AIR-TRANSFER.PL: M. Kołtowski 22 (2), M. Janus 12, M. Kozłowski 7, J. Rudnik 2, Z. Malicki 0, P. Stefanów 0, K. Korol 0, W. Patan 0,

LKS BONIN: P. Guzek 18, M. Mysłek 15, M. Kustra 13 (1), O. Malazda 10 (2), A. Katafiasz 7, D. Ulatowski 6, K. Regulski 0,

FASOLKI – MIKONA/CERSANIT 49:82 (9:11; 11:23; 19:20; 10:28;)

FASOLKI: P. Szamrej 19 (2), R. Magdziak 12 (1), P. Pieszko 8, M. Czaplejewski 6, J. Walesiewicz 2, A. Harmuszkiewicz 2,

MIKONA/CERSANIT: T. Skuza 20 (3), A. Skuza 19 (3), A. Steckiewicz 19 (1), R. Wojciechowski 16 (4), S. Kudosz 6, C. Wojciechowski 2,