Trzy medale naszych judoków

Autor Ekoszalin z mat. informacyjnych klubów 8 Maj 2017 godz. 16:59
Świetny start na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo w Gorzowie Wielkopolskim wywalczyli reprezentanci obu koszalińskich klubów judo. Zdobyli łącznie trzy medale

Klub Sportowy Judo Gwardia Koszalin wywalczył dwa .Pierwszy z nich zdobył Filip Bieliński w kat.46 kg i został Wicemistrzem Polski. W drodze do finału pokonał Mariusza Malinowskiego z Wrocławia, następnie Michała Wójcika z Lublina, a w walce o finał Dawida Hyptę ze Strzegomia, Uległ w finale Kacprowi Gabor z Krakowa.

Drugi, tym razem brązowy medal wywalczyła Ola Szulc w kat.44 kg.  Pokonała Paulinę Jęczmionkę z Poznania oraz Kaję Gajdamalin z Bytomia. W walce o finał uległa Mistrzyni Polski Nikoli Szlachta z Wolbromu. - Ola to jeszcze młodziczka, a już wywalczyła drugi medal na MP w juniorkach – pochwalił zawodniczkę trener Marian Standowicz.

Szansę na medal miał Daniel Jędrzejewski w kat.+90 kg który ostatecznie zdobył V miejsce. Walczył o finał i trzecie miejsce, niestety w obu walkach przegrał. IX miejsca wywalczyli Jakub Kasprzyk w kat.60 kg oraz Weronika Jaworska w kat.+70kg, której zabrakło jednej sekundy aby utrzymać przeciwniczkę i wejść do strefy medalowej .W zawodach startowali również Kinga Białecka ,Jowita Szpakowska i Wojtek Wojciechowski – wszyscy odpadli w walkach eliminacyjnych.

Brązowy medal dla Klubu Judo Samuraj Koszalin wywalczyła Anika Łozińska w kat.57 kg. W drodze na podium pokonała Karinę Kwiatek z Torunia, Łucję Obal z Halinowa oraz Natelię Łagożną z Rybnika. Uległa tylko Izabeli Socha z Czechowic. - Walczyła bardzo dobrze i  jest to jej trzecie „pudło” (miejsce na podium)  w tym roku na najważniejszych imprezach krajowych - dodaje trener Samuraja Andrzej Adamski.

Bardzo blisko drugiego medalu dla Samuraja była Dagmara Paszkowska w tej samej kat.57 kg. Niestety  w finałowej walce odnowiła jej się kontuzja kolana w wyniku czego przegrała z Mistrzynią Polski - Natalią Kropską. W walce o brąz uległa Karinie Kwiatek z Torunia. Ostatecznie wywalczyła V miejsce.

W zawodach IX miejsce zajęło Julia Jakubowska w kat.52 kg. Paulina Berda odpadła w walkach eliminacyjnych.