ZKS tryumfuje

W Staszowie rozstrzygnięto Mistrzostwa Polski Juniorów, zakończone zostały też eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach. Świetnie spisali się zawodnicy z naszego województwa zdobywając kilka medali z tej ważniej imprezy.

Najlepiej zaprezentował się zawodnik Zapaśniczego Klubu Sportowego z Koszalina Zhozef Bagharmyan , w pięknym stylu został mistrzem kraju.  Wygrał wszystkie walki przed czasem nie tracąc przy tym ani jednego punktu technicznego.

Bliski podobnego wyczynu był jego kolega Krystian Brzeziński z MLUKS Karlino. Został zastopowany dopiero w finale po zaciętej walce 4:2. Kolejne medale przypadły zawodnikom AKS Białogard. Cztery brązowe krążki powędrowały do Kordiana Skrzyńskiego, Cezarego Sadowskiego i dwóch braci Damiana i Karola Chołuj.

Tuż za strefą medalową uplasował się Karol Wojciechowski Technik Świdwin oraz Michał Rybak ZKS Koszalin.

W eliminacjach do OOM 76kg kwalifikacje uzyskał Dominik Kowalewski, a do 42kg V miejsce przypadło Mateuszowi Łuszczyńskiemu , który w I eliminacjach zajął I miejsce.