III liga: Pogoń II Szczecin – Gwardia Koszalin 2:3 (0:1)

Autor Art, fot. Gwardia Koszalin 2 Kwietnia 2017 godz. 16:52
Lider trzecioligowych ropzgrywek grupy 2, zespół koszalińskiej Gwardii odniósł wyjazdowe zwycięstwo nad jedenastką rezerw szczecińskiej Pogoni 3:2 (1:0).

Wynik spotkania szybko i zgodnie z oczekiwaniami gwardzistów otworzył już w 3. Minucioe Brzeziański. Portowcy „gonili”, ale do remisu udało im się doprowadzić dopiero po przerwie. W 54. min Hartleb nie sięgnął piłki po sprytnym rozegraniu i potężnym uderzeniu Maćkowski zdobył gola. Portowcy z remisu cieszyli się zaledwie siedem minut. Odpowiedź gwardzistów była mocna. Najpierw w 61. min uderzał Brzeziański, ale ten strzał został zablokowany. Shimmura dopadł piłki, która po jego kopnięciu znalazła się w bramce. Osiem mi nut później Ziętarski podwyższył prowadzenia koszalinian. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ziętarski uciekł obrońcom Pogoni i główkował sprytnie na 3:1. Wydawało się, że losy meczu już się rozstrzygnęły… W 71. min nadzieje Portowców na wywalczenie choćby punktu przywrócił Maćkowski. Piłkarz ten przeprowadził podobną akcję jak przy swoim poprzednim golu. Rajd w pole karne zakończył płaskim uderzeniem i zdobył kontaktowego dla szczecinian gola.

Pogoń II Szczecin – Gwardia Koszalin 2:3 (0:1)

Bramki: 54. Maćkowski, 71. Maćkowski – 3. Brzeziański, 61. Shimmura, 69. Ziętarski

Kartki:   55. Jopek (PO2), 66. Paczuk (PO2), 73. Kowalczuk (PO2) – 63. Szubert (GWA), 64. Dondera (GWA), 77. Januszkiewicz (GWA)

Składy:

Pogoń II Szczecin: Henger – Paczuk, Obst, Jopek, Stefaniak – Borucki, Wawrzynowicz (71. Zakrzewski) – Bochnak (67. Jaroch), Starzycki (46. Kowalczuk), Maćkowski – Kitano.