Pucharowe medale judoków

Autor Art 28 Marca 2017 godz. 4:56
W Suchym Lesie pod Poznaniem odbył się Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo w zawodach startowało ponad 400 zawodników z kraju. Koszalin reprezentowały oba kluby - Samuraj i Gwardia Koszalin.

Podopieczne Andrzeja Adamskiego wywalczyły dwa medale .Pierwszy z nich zdobyła Anika Łozińska w kat.57 kg zajęła drugie miejsce. Anika wygrała 5 walk w badzo dobrym stylu w finale przegrała nieznacznie..Drugi brązowy medal wywalczyła w tej samej kat.57 kg Dagmara Paszkowska, ktora zmagała się nie tylko z zawodniczkami ale również z chorobą. - Dagmarze należy się szczególne uznanie za serce do walki - mówi trener Adamski. Ponadto VII miejsce wywalczyła Julia Koślak w kat.57 kg. -  ,Julkę stać na więcej - ocenia trener.

Natomiast podopieczna Mariana Standowicza i Cezarego Wojniusza, Aleksandra Szulc wywalczyła brązowy medal. W kat.44 kg wygrała trzy walki. - Olę należy bardzo pochwalić gdyż jest jeszcze młodziczką, a wygrywa ze starszymi zawodniczkami - ocenił jej start trener Wojniusz.

Blisko medalu była następne młodziczka Zuzanna Mikołajczak (młodsza o cztery lata) ktora wywalczyła V miejsce w kat.70 kg .Dwukrotnie przegrała o medal a najlepszymi zawodniczkami tej kat.wagowej po bardzo dobrych walkach.

Drugim zawodnikiem, który walczył o finał i brąz to Jakub Kasprzyk w kat.60 kg ostatecznie był 5. - Szkoda Kuby gdyż zasłużył na medal bo walczył rewelacyjnie - mówi trener Wojniusz. Ponadto VII miejsce zdobyła Weronika Jaworska w kat.+70 kg. Za tydzień judocy znów walczą Tym razem na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Poznaniu.