Koszalinianie pływali na piątkę

Autor Art za TKKF Koszalin Masters 13 Lutego 2017 godz. 8:32
Kolejne sukcesy w Poznaniu odnieśli zawodnicy TKKF Koszalin Masters. W rozegranych w ostatnią sobotę zawodach rangi Pucharu Polski 16-osobowa drużyna koszalińskich pływaków zdobywając 25 medali (11 złotych, 12 srebrnych 2 brązowe). zajęła w klasyfikacji łącznej 5 miejsce. Rywalizowało 49 zespołów.

Zespół koszaliński wystartował w mocnym składzie z Marcinem Horbaczem - wywchowankiem koszalińskiej “Jedynki” i byłym olimpijczykiem z Aten (w pięcioboju olimpijskim) na czele. Nowy zawodnik koszalińskiej drużyny w swoim starcie na 200 m stylem klasycznym zbliżył się do rekordu Polski w

kategorii D (zabrakło pół sekundy). Również pozostali członkowie koszalińskiej ekipy zaliczyli udane starty. Koszalinianki - Agnieszka Paziewska, Wioletta Pawliczek, Joanna Stankiewicz Majkowska i Małgorzata Markowska  świetnie wystartowały w sztafecie 4x100 zm zajmując pierwsze miejsce w kategorii C. Również w startach indywidualnych każda z Pań pływała wyśmienicie, zdobywając po 2 medale.

W konkurencjach mężczyzn Dariusz Huryń wygrał konkurencje 50m dowolnym, a drugie miejsce zajął kolejny koszalinianin - Michał Pieślak. Podobnie zakończył się wyścig na 50 m klasycznym w kat. D. Triumfował Marcin Horbacz, a Oskar Bogucki zajął 2 miejsce. Jarosław Winiarczyk startujący w kategorii E był pierwszy na 100 m stylem zmiennym oraz drugi na 50 m dow. Artur Rutkowski zajął pierwsze miejsce w jednym z najbardziej wymagających wyścigów - na 200 m stylem motylkowym, a Grzegorz Ćwikła w równie trudnym starcie na 800 m stylem dowolnym zajął drugie miejsce.

Koszalinianie wystartowali również w wyścigach sztafetowych 4 x 100 m zmiennym wygrywają  w kategori C.

Koszalińska drużyna startowała w składzie Agnieszka Paziewska, Joanna Stankiewicz - Majkowska, Wioletta Pawliczek, Małgorzata Markowska, Michał Pieślak, Romek Pieślak, Artur Rutkowski Stanisław Rutkowski, Rafał Rutkowski, Oskar Bogucki, Marcin Horbacz, Dariusz Huryń, Mariusz Janowski, Radosław Stępień, Jarosław Winiarczyk i Grzegorz Ćwikła.

Poznańskie zawody to zwykle dobry prognostyk na cały sezon startów. Dlatego koszalinianie z optymizmem przygotowują się do kolejnych zawodów, które zaplanowano na drugą połowę maja w Toruniu. Tymczasem Koszalińscy mastersi szlifują formę i zapraszają chętnych do przyłączenia się do wspólnych treningów - niedziela o 7.00 na “starym” basenie przy ul. Głowackiego.