MP seniorów: Rodzynek ZKS, cztery krążki AKS

Autor Art, fot. AKS Białogard 12 Września 2016 godz. 7:45
W Zgierzu odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w zapasach wolnych. W zawodach wziął udział tylko jeden zawodnik ZKS Koszalin – Damian Fałat.

W wadze do 70 kg zajął on siódme miejsce. Cztery medale, w tym trzy złote zdobyli  za to reprezentanci AKS Białogard. W wadze do 65 kg nie miał sobie równych Krzysztof Bieńkowski. Drugi w kategorii wagowej 86 kg był Patryk Dublinowski (na zdjęciu). W wadze do 97 kg tytuł mistrzowski zdobył Zbigniew Baranowski. Także najlepszy, ale w wadze do 125 kg był Kamil Skaskiewicz. Tu ósmy był Damian Chołuj. Wszyscy AKS Białogard. W klasyfikacji drużynowej wolniacy z Białogardu zajęli trzecie miejsce. Wyprzedzili ich reprezentanci ZTA Zgierz i ZKS Slavia Ruda Śląska. W gronie 20 sklasyfikowanych klubów ZKS Koszalin uplasował sie na pozycjach ex aequo 17-18.