Bieg Górski i Puchar Pomorza

Autor Art, fot. FB. Agnieszka Kozłowska 17 Sierpnia 2016 godz. 5:15
Koszaliński TKKF był organizatorem Biegu Górskiego. Do zmagań przystąpiło 120 biegaczy. Zawodnicy do wyboru mieli dwie trasy – długości 5 i 15 km.

Kamil Bednarz z czasem 1:17.51 zwyciężył w rywalizacji na 15 km. Bednarz wyprzedził  Adriana Kępkę (1:17.58) i Michała Tutusa (1:19.01).

Najszybszą na trasie piętnastu kilometrów kobietą została Sylwia Teletyńska. Jej rezultat to 1:26.47. Druga była Aga Konkel -1:32.32, a trzecia Martyna Chodor – 1:35.51.

Na krótszy dystansie, 5 km pierwsze miejsce zajął  Cezary Famulski (23.54). Drugi był Krzysztof Rudnik (26.15), a trzeci Paweł Szewczuk (26.15).

Zanim na trasę pobiegli zawodnicy odbyły się również zawody Nordic Walking w ramach Pucharu Pomorza na dystansach 5 i 10 km.