Kluby na medal

Autor Ekoszalin za inf. Cezarego Wojniusza 7 Czerwca 2016 godz. 15:18
W Łodzi odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. W zawodach startowało pond 300 zawodników z Polski, Litwy ,Estonii, Ukrainy, Łotwy, Niemiec. W tak silnym turnieju bardzo dobrze wypadli judocy z dwóch koszalińskich klubów Judo - Gwardii i Samuraja.

Podopieczni trenerów Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza wywalczyli dwa brązowe medale. Pierwszy z nich zdobyła Aleksandra Szulc w kat.40 kg - wygrała trzy walki, a przegrała tylko jedna - przez karę..

Drugi medal dla Gwardii wywalczył Filip Bieliński w kat.42 kg który wygrał cztery. W walce o brąz pokonał przed czasem Jakuba Bieleckiego z UKS OPTY w Gdyni. Przegrał jedynie z Bartoszem Naczyńskim z UKS2 Rydułtowy.

Natomiast srebrem w kat.52 kg może pochwalić się zawodniczka Samuraja - Julia Koślak. Podopieczna trenera Andrzeja Adamskiego w dobrym stylu wygrała trzy walki. W finale, po świetnej walce, w ostatnich sekundach starcia uległa Oliwii Sochą z UKS JUDO Wolbrom.

Trójka medalistów z obu klubów, to także medaliści Mistrzostw Polski. Już za dwa tygodnie będą walczyć ponownie. Tym razem w Międzynarodowym Pucharze Polski w Nowej Soli SOLANIN CUP 2016.