Vistal-AZS Politechnika 32:30

Autor Artur Rutkowski 13 Marca 2013 godz. 18:14
AZS Politechnika w środę 13 marca przegrała z mistrzyniami kraju 30:32. Przez cale spotkanie zespół z Koszalina, ambitnie walczył o korzystny rezultat. Dobra gra w meczu z Vistalem, to dobry prognostyk przed niedzielnym meczem z Banik Most w Challenge Cup.W składzie Politechniki brakowało Tatiany Bileni, natomiast po kontuzji powróciła Paulina Gajdzis. Poniżej zapis relacji live..

Vistal Łączpol Gdynia - AZS Politechnika Koszalińska 32:30 (15:13)

Vistal: Gapska, Kowalczyk - Duran 9, Kulwińska 6, Mateescu 5, Koniuszaniec 3, Petrinja 2, Zych 2, Andrzejewska 1, Kozłowska 1, Krnić 1, Pawłowska 1, Białek, Ziemienowicz.

Politechnika: Szywierska, Piechnik - Matuszczyk 6, Odrowska 5, Lisewska 4, Kobyłecka 3, Łach 3, Dąbrowska 2, Dworaczyk 2, Gajdzis 2, Koprowska 2, Muchocka 1, Chmiel, Nowicka, Rybicka.

W ostatniej akcji Nowicka nieskutecznie. Vistal wygrywa z zespołem z Koszalina 32:30.

Nowicka z drugiej linii, bramkarka gospodyń broni.

Do końca pozostało niewiele czasu, na boisku pojawia się Adrianna Nowicka

Kulwińska trafia 32:30.

Odrowska do Matuszczyk, ponownie faul na obrotowej Politechniki, do rzutu karnego podchodzi Sylwia Lisewska, niestety trafia w słupek!

Sylwia Matusczyk, po kontrze  trafia 28:27

Szybko odpowiedziały gospodynie, kolejna akcja Politechniki kończy się faulem, rzut karny wykorzystany przez Sylwię Lisewską

Dąbrowska z drugiej lini 27:25

Duran zdobywa swoją 9 bramkę.

Joanna Dworaczyk, po szybkiej kontrze trafia 26:24

Kulwińska w starciu z Matuszczyk faulowana, rzut karny - wykorzystany przez Mateescu

Muchocka faulowana, na rzut karny ponownie wchodzi Sylwia Lisewska skutecznie 25:23.

Kolejna bramka dla Vistalu 25:22

Matuszczyk ponownie skutecznie czwarta bramka w dniu dzisiejszym

Joanna Kozłowska z lewego skrzydła trzy bramki straty 24:21. W kolejnej akcji Dąbrowska z drugiej lini bardzo niecelnie

Gospodynie powiększają przewagę 23:21

Kobyłecka kontuzjowana opuszcza boisku, udaje się do szatni, miejmy nadzieję, ze to nic poważnego.

Duran ponownie skutecznie 22:21, po 42 minutach gry

Bardzo dobre podanie Dąbrowskiej ze środka do skrzydła do niepilnowanej Łach 21:21

Koniuszaniec ze skrzydła schodzi do środka trafia 21 bramkę dla VIstalu

Czas dla Vistalu Łączpolu, bardzo nerwowo reaguje trener gospodyń.

Zych 20:19, odpowiada Paulina Muchocka 20:20

Po 38 minutach po 19

Kolejna akcja kończy się już bramką Duran.

Piechnik znakomicie broni strzał Pawłowskiej

Duran nieskutecznie, szansa na podwyższenie rezultatu, niestety strata.

Sylwia Matuszczyk wyprowadza akademiczki na pierwsze prowadzenie w dzisiejszym meczu, mimo gry w przewadze gospodyń.

Joanna Dworaczyk nieprzepisowo zatrzymala Duran dwie minuty kary

33 minuta spotkania

Sylwia Matuszczyk doprowadza do remisu 17:17 !

W bramce akademiczek Agnieszka Piechnik

Duran zdobywa piątą bramkę 17:15

Magda Pawłowska nieskutecznie, szansa na remis, niestety nieskutecznie.

Kasia Duran 16:14, akademiczki szybko odpowiadają 16:15

Znakomity początek drugiej połowy Sylwia Matuszczyk 15:14

Koniec pierwszej połowy 15:13, wracamy za ok. 10 minut.

Ostatnia akcja pierwszej połowy AZS-u Politechnika, kończy się faulem na Sylwii Matuszczyk. Rzut karny wykorzystała Sylwia Lisewska.

15 bramka dla gospodyń - Mateescu

Cztery bramki z rzędu koszalinianek

Problemy w ataku gdynianek, wykorzystana przez Aleksandrę Kobyłecką przechwyt piłki szybka kontra i 14:12.

Kulwińska i znowu 6 bramek straty 14:8

Niesamowita bramka gospodyń, bardzo silny rzut w samo okienko bramki Sziwierskiej.

Błąd w ataku AZS Politechnika, nie wykorzystany, kolejna akcja Politechnika zakończyła się bramką już tylko 4 bramki straty do Vistalu (12:8)

Paulina Gajdzis, powraca do składu AZS Politechnika, po kontuzji i szybko zdobywa 7 bramkę dla akademiczek

Czas wzięty przez Kameilina 19 minuta spotkania

Kobyłecka Aleksandra zdobywa szóstą bramkę dla AZS-u Politechnika. (12-6)

Faul techniczny Joanny Chmiel, koszalinianka ukarana karą dwóch minut, gospodynie szybko to wykorzystały zdobywając bramkę,

Po kwadransie gry 10-5, za chwile 11-5

Koszalinianki zdobywają piątą bramkę 10-5, po bramce Koprowskiej.

Niestety kolejne dwie akcje Vistalu zakończyły się bramkami 9-4.

W kolejnych 5 minutach, bardzo szybko kilka bramek zdobyły zawodniczki mistrzyń Polski, w 8 minucie 6-3

Akademiczki, po bramkach Sylwii Lisewskiej z rzutu karnego oraz z gry Joanny Dworaczyk, doprowadziła do remisu.

Pierwszą akcję skutecznie zakończyły gospodynie, a dokładniej Mateescu 1:0, za chwilę 2:0.