Dwa medale zostały w Koszalinie

Autor Artur Rutkowski 31 Maj 2015 godz. 22:21
W sobotę 30 maja w koszalińskiej hali Sportów Walki odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w Karate Kyokushin. Reprezentanci naszego miasta wywalczyli dwa brązowe medale dla Koszalina.

W całych mistrzostwach wystartowało blisko 120 karateków z 46 klubów z całej Polski. Mistrzostwa otworzyli Prezydent Miasta Koszalin Piotr Jedliński i Prezes PZK Maciej Sokołowski. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec, który prowadził także weryfikację i losowanie. W sędziowaniu na 3 matach społecznie uczestniczyło 32 kierowników ośrodków i instruktorów. Poziom walk finałowych był bardzo wysoki.

Pierwszy medal dla Koszalińskiego Karate Kyokushin wywalczył Michał Bączyk w kategorii Kumite do 70 kg. Drugi brązowy medal dla gospodarzy wywalczyła Katarzyna Regent w kategorii Kumite +65 kg.

Warto dodać, że kolejne dwa brązy wywalczyli reprezentanci Mieleńskiego Klubu Sztuk i Sportów Walki. Na podium stanęli Marcin Nowak oraz Patrycja Banasiak.

Organizatorem mistrzostw był Koszaliński Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Andrzeja Kłujszo, któremu pomagała duża grupa woluntariuszy.